Unboxing

Unboxing - #20

22.07.2019 14:18

Všimla jsem si, že tuto rubriku trochu zanedbávám – poslední příspěvek se v ní objevil v březnu 2018. Takže se kaju a doplňuji jí o novou knihu, opět z e-shopu MegaKnihy, opravdu náhoda! Tentokrát bych vám ráda představila žhavou novinku z middlegrade sekce, tedy z oblasti literatury, která je určena spíše mladším čtenářům, ale z níž pochází třeba i „Harry Potter“, kterého si oblíbila nejen cílová skupina. Řeč půjde o „Strážcích ztracených měst z nakladatelství Ocelot, které jsem již zdárně pokořila a nemohu si je vynachválit, pojďme se do toho tedy pustit.

***

Jak už jsem nakousla výše, pokud se vám líbil příběh o chlapci s jizvou na čele, popřípadě „Nikdyuš“ z produkce Albatrosmedia, tak jistě budete nadšení i v tomto případě. Spisovatelka si pro své věrné příznivce připravila svět elfů, který je, ale v mnohém odlišný od klasických stereotypů.

Hlavní hrdinka je tak trochu neobyčejná dvanáctiletá holka, která na svůj věk oplývá nebývalou inteligencí a schopností číst myšlenky druhých. Její schopnost, či spíše dar je pro ni velkou obtíží, jelikož ho sama nedokáže ovládat. Jenže najednou se doslova odněkud vyloupne kluk, který je stejný jako ona a vyjeví jí pravdu o její minulosti i původu, je totiž elf, mocná a vysoce chytrá bytost z paralelního světa.

Klasický vzorec o dospívajícím dítěti, extrémnímu nadání i dimenzi, která je pro lidské oko neviditelná. To všechno už tu stvořila J.K. Rowlingová, není líz pravda? Jak se Messenger dokáže takovému knižnímu skvostu vyrovnat? Hravě! Na čtyři sta stránkách rozehrává poutavou dějovou linii plnou dobrodružství, přátelství a hlavně tajemství. Přáli jste si dopis z Bradavic? Teď budete umírat touhou podívat se do „Ztracených měst“!

***

Ukázka z knihy Strážce ztracených měst – 221 str./Shannon Messenger

Den, na který jste se tolik těšili, konečně přišel! Zašveholila Madam Alina z projekce. Sophie stiskla kolena k sobě, aby se jí tolik netřásla, a Madam Alina pokračovala svým nesnesitelně rozradostnělým hlasem.

„Ve svých skřínkách naleznete hlavové protektory. Pamatujte, že ten, kdo bude během dne přistižen bez tohoto protektoru, bude automaticky diskvalifikován za podvádění. Je to jasné?“ Čekala, dokud všichni nepřikývnou.  „Dobrá. Přeji vám hodně štěstí u pololetních zkoušek!“

Ticho po skončení projevu vyplnilo všeobecné mručení. Madam Alina zmizela z obrazovky, a všichni odcházeli ke zkouškám. Sophie stála na místě jako přikovaná, příliš vystrašená se pohnout.  Dex ji táhl k atriu. „Můžeš se prosím tě uvolnit? Šprtali jsme to nonstop celej tejden. Zvládneš to.“

***

Unboxing - #19

18.03.2018 13:26

Úplně jsem se s vámi zapomněla podělit o jeden skvělý přírůstek, jenž mi před časem dorazil z MegaKnih, kterým ze srdce děkuji. Rozhodla jsem se totiž o rozšíření své „Harry Potter“ sbírky a požádala o další knižní kousek ze světa čar a kouzel. Z knihy jsem měla obrovskou radost a hned jak mi přišla, pustila jsem se do čtení. A co, že na mě v balíčku vlastně čekalo, kromě krásné záložky (u MegaKnihy s n nimi zkrátka umí vyhrát, jsou totiž naprosto úchvatné..) s motivy Prahy? Pojďme to tedy zjistit!

***

Ohromně mě potěšila další doplňková knížka k sedmidílné sérii. Tentokrát se jednalo o „Bajky Barda Beedleho“ s komentářem nejznámějšího bradavického ředitele Albuse Brumbála. Bajky si vyloženě vychutnávám, ale i tak je brzičko dočtu, jedná se totiž o poměrně útlou knížečku. I když musím říct, že drobné příběhy jako takové jsou skvělé, místy sice připomínají motivy známých pohádek, ale to je detail. Někdy mi, ale samotný komentář ředitele, místy mi připadá slušně řečeno k ničemu, naopak v některých případech skvěle dokresluje atmosféru.

Teď už mi ke kompletní sbírce chybí jen „Famfrpál v průběhů věků“. Jo, a když už jsme u toho, kdo z vás viděl novou upoutávku na „Grindelwaldovy zločiny“ a těší se stejně jako já? Zkrátka, už aby to tady bylo, souhlasíte?

Unboxing - #18

08.02.2018 21:37

Poslední dobou vychází spousta krásných knih, což je pro mě určitě skvělá zpráva, jelikož doháním své čtecí resty. Před nedávnem mi udělaly radost hned dvě krásky, na které jsem čekala opravdu dlouho. Jednu jsem už přečetla, ale zrovna teď si dávám rereading, jelikož mi některé detaily zdá se unikly a na tu druhou se teprve chystám. Během šesti dnů už jsem stihla úspěšně přečíst dvě a půl knihy, je vidět, že mi čtení během zkouškového opravdu chybělo! Nicméně dost už tlachání, pojďme se raději podívat na nové přírůstky!

***

Jako první ke mně zavítala „Čtenářka“, která se mi opravdu velice líbila. Ovšem na první pohled jsem nestačila zachytit všechny tajné vzkazy, které skrývá, a proto si dávám rereading. Moji recenzi si, ale směle můžete přečíst právě ZDE. Rozhodně se jedná o příběh, který mohu jen doporučit! Fragment ode mne získává „velký palec nahoru“, poslední dobou vydávají samé pecky!

Další „srdcovkou“ je závěrečný díl trilogie o „Královně Tearlingu“, trochu jsem se bála, zda Yoli sérii vůbec dovídá, jelikož se onen třetí díl neustále odsouval a odsouval, ale povedlo se, a tak si nyní stejně jako spoustu dalších nadšenců mohu přečíst „Osud Tearlingu“, rozhodně se těším! Beru ji sebou na hory, tak doufám, že si spolu užijeme spoustu dobrodružství po večerech!

Velice děkuji portálu ČBDB a Fantasya.cz za tyhle úžasné novinky, kniha m vždy rozradostní den! Děkuji mnohokrát, velice si spolupráce vážím!

 

Unboxing - #17

04.11.2017 14:25

Říjen a začátek listopadu je jako na potvoru nabytý skvělými novinkami. Jenže, kdy je má nebohý student všechny stíhat? Momentálně jsem plně ponořena do akademického semestru, ale vždy si snažím vynahradit aspoň chvilku na čtení. Člověk se má aspoň na co večer těšit!  O čemž vypovídá také moje KNIŽNÍ VÝZVA, která už je překonaná, ale já stejně pokračuji dál. Momentálně jsem překonala počet 60.knih, tak jsem na sebe opravdu dost zvědavá. V týdnu mi navíc udělal pošťák 3x radost, jelikožu se mě zastavil se třemi knižními balíčky... A co, že se to v nich skrývalo?

***

Portál Fantasya.cz mi poslal dva recenzní výtisky. V prvé řadě přišel zbrusu nový Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, který je doplněn překrásnými ilustracemi Jima Kaye. Harryho už jsem sice celého přečetla, ale číst ho znovu v tomhle provedení je zkrátka obrovský knihomilský zážitek. Už se těším, až budu mít celou kompletní sérii! Je to vážně skvost, navíc úryvky z bradavických učebnic jsou opravdu skvělým nápadem, jen škoda, že jich tam není více!

Má Lady Jane je novinka od Fragmentu, kterou si všichni nesmírně chválí. Prý je to vtipné čtení s trochou té historické nadsázky, co se nemá brát příliš vážně. Musím říct, že už její anotace mne zaujala, takže se těším i na příběh. Doufám, že se potrhám smíchy a budu nadšená!

Z ČBDB mi naopak přišlo dlouho očekávané pokračování Země příběhů. Musím říct, že ačkoliv je kniha primárně určena pro děti od devíti let věku, tak na ni slýchám samé nadšené ohlasy od dospěláků, kterým už je dávno přes dvacet. Sama miluji pohádky, takže není divu, že mě tahle série naprosto pohltila. Jedná se o skvělé relaxační čtení, u kterého člověk nemusí moc přemýšlet, na podzimní večery zkrátka ideální volba!

Velice děkuji portálu Fantasya.cz a ČBDB za poskytnutí recenzních výtisků. Udělaly mi obrovskou radost, už se těším na nová dobrodružství! Snad nebudu moc ponocovat... Aktuálně trávím své večery s Harrym, ale na ostatní se také brzo dostane! Chystáte se na některou z těchto novinek i vy? Která z nich vás nejvíce zaujala? 

***

Unboxing - #16

19.09.2017 18:09

Poslední dobou jsem ve čtení chytla druhý dech, snažím se číst co to jde, protože až mi v říjnu začne semestr, tak už mi v týdnu moc volného času nezbyde. Ach jo, to volno nějak hrozně rychle uteklo a zdá se, jako by to bylo včera, co jsem vylezla z kabinetu po poslední zkoušce. A safra... Každopádně má KNIŽNÍ VÝZVA už je teď bezpečně překonaná a já se blížím ke svému dalšímu milníku v podobě 50.knih, no a jak se daří vám, pochlubte se do komentářů! Každopádně, pojďme se podívat na mé nejnovější přírůstky, které mi přišly z martinus.cz, CBDB a eReading.cz, kterým tímto velice děkuji!

***

Malé černé z nakladatelství Metafora mohu jen doporučit, zvlášť pokud jste romantické dušičky a máte rádi „Lásku nebeskou“. Je to příběh devíti žen, který rozhodně nepostrádá nutnou dávku humoru, zapáskovaných scén a trochu toho pláče. Jsem lehce za polovinou a musím říct, že je to skvělé relaxační čtení.  Docela mne jímá zvědavost, jak to všechno nakonec dopadne, i když happy endu se zde asi nevyhneme.

Jediná vzpomínka Flory Banksové mě naopak nalákala prostřednictvím své anotace, jelikož mám ráda knihy s podobnou tématikou. V neposlední řadě mohu zmínit skvělou oddechovku „Na co Alice zapomněla“, či napínavý thriller „Dřív než půjdu spát“, který je mimochodem i docela hezky zfilmovaný. Jsem zvědavá, jestli se mi bude líbit i tato kubulínská novinka, či nikoliv. Uvidíme, uvidíme.

No a konečně Krverůž, na ní se totiž těším od té doby, co jsem zjistila o jejím možném vydání. I když poslední dobou na ni slyším spíše negativní ohlasy. Já doufám, že se mi tedy líbit bude, přeci jen se jedná o tvorbu A.G.Howardové, která mne svým retelingem Alenky v Říši divů naprosto dostala. V neposlední řadě zbožňuji „Fantoma opery“, takže snad ani tahle novinka nemíří vedle a já z ní budu nadšená, přeci jsem nečekala zbytečně, že? Na Anitu se mimochodem neuvěřitelně těším, bude totiž na Humbooku, Ááá..

***

Unboxing - #15

06.07.2017 11:39

Konečně tady máme dlouho očekávané prázdniny a s nimi i více času na čtení. Během šesti dnů jsem přelouskala „Dvůr mlhy a hněvu“ a již se pomalu, ale jistě blížím k překonání své 30-ti kusové Knižní výzvy. Dnes už můžu s jistotou říci, že počet knih bude navýšen. Nejprve asi na 50. přečtených knih a poté se uvidí. Letos jsem totiž četla i o zkouškovém, to víte, nedá se tomu odolat. S přicházejícím létem mi opět začali chodit recenzní výtisky. Zrovna v úterý u nás pošťák zvonil s balíčkem od Martinus.cz. Co v něm asi bylo?

***

Martinusáci skutečně vědí, jak potěšit každého milovníka knih, kromě knížky totiž vždy přibalí i vzkaz a různé knihomilské drobnosti, záložku, visačku na dveře, nálepky. S Luckou jsme se domluvili na novince z nakladatelství Host – „Projekt Kronos“ pochází z pera mladého českého autora. Na databázi knih má hodnocení přes 78% a vesměs pozitivní ohlasy. Svým zpracováním mi tak trochu připomíná „Akta Iluminae“, také tu najdeme různé zprávy, které lemují příběh. Zkrátka, jsem opravdu velice zvědavá! Četli jste? Chystáte se na něj? 

Unboxing - #14

07.04.2017 14:53

V průběhu března a začátkem dubna mi v knihovně přibylo pár krásných knižních skvostů, s kterými bych se vám dnes ráda pochlubila. Březen je celkově můj nejoblíbenější měsíc, jelikož se v něm ukrývá jak Mezinárodní den žen, tak i mé narozeniny. Tyhle dvě události samozřejmě nesměli zůstat nepovšimnuty a tak jsem ukořistila ještě více knih a knihomilských drobností. Kromě pevných kousků, mou čtecí zásobu doplnily také tři E-Knihy, ačkoliv jsem se snažila trochu krotit, zas mi to nevyšlo! Tak se na to pojďme společně podívat!

***

březnu jsem si (poněkud marně) říkala, že bych měla nákup knih trochu omezit, jelikož na mne ještě čekají resty z Humbooku, ale znáte to – projíždím si webové stránky s prodejem elektronických knih a vykoukne na mně Aristokratka na koni, po chvilkovém váhání byla moje a, aby jí nebylo smutno, tak jsem přibalila ještě i Stříbrnou zátoku od Jojo Moyes, kterou aktuálně čtu, a je vážně úžasná! Z eReading.cz mi pak k recenzi dorazily ještě Zmizelé dívky, jejichž konec mě opravdu vyvedl z míry, recenze bude brzy!

Teď to zmiňované MDŽ, které mne opravdu překvapilo, dostala jsem totiž hned dvě knihy! Chápejte, dvě nové knihy v jeden den, to je paráda! Život po tobě a Psí cesta tak úspěšně doplnily mou knihovnu (která teď vážně praská ve švech… :D).

Minulý týden pak dorazila k recenzi Poslední KNIHY DOBROVSKÝ a od Martinusáků mi ve schránce přistála žhavá novinka (navíc neprodejný výtisk) Lásky v prachu hvězd! Od kamarádky jsem pak k narozeninám dostala ještě krásný bloček a záložku! 

***

P.S. Nově mě najdete nejen na Facebooku, ale také i na Instagramu. Tak si mne přidejte a sledujte veškeré blogové novinky!

Unboxing - #13

11.02.2017 11:52

Hned zkraje minulého týdne u nás dvakrát zastavoval pošťák, aby mi předal dva malé obdélníkové balíčky. Okamžitě jsem samozřejmě věděla, o oč tu běží. Přišly mi totiž dlouho očekávané recenzní výtisky. Konečně mi odeznělo zimní zkouškové a tak jsem se opět mohla pustit do čtení, které mi během té dlouhé doby učení neskutečně chybělo. Knížky mi přišly z Československé bibliografické databáze a z knihkupectví Martinus. Oběma velmi děkuji za spolupráci, které si cením!

***

Jako první mi svůj baliček poslala ČBDB, na ten jsem se obzvláště těšila. Jednalo se totiž o pokračování populární série „Univerzita výjimečných“, která má na Goodreads opravdu skvělé hodnocení přes 4.41 hvězdiček z pěti. I když svým námětem a provedením velmi výrazně připomíná Hunger games. Nicméně čtivost a akce ji rozhodně nechybí, a poněvadž já jsem opravdu podivín, který si „menší“ knihy bere i do auta, kde je pak cestou na místo určení louskám, tak už se mi povedlo přečíst téměř polovinu druhého dílu a zatím se mi líbí více, než ten úvodní!

***

A druhou knižní novinku mi zaslali Martinusáci. Nově se vybírá z několika knižních možností ta, kterou byste si přečetli nejraději. Mě zaujal Nicholas Sparks, o němž jsem zatím četla pouze kladné ohlasy a pořád dumala nad tím, zda si nějaké to jeho dílo přečíst, či nikoliv. Takže, když mi bylo nabídnuto zrecenzovat jeho novinku Ve tvých očích, tak jsem neváhala ani chvilku a už byla moje! Jen doufám, že mě nezklame a budu s ní spokojená! V balíčku jsem taktéž objevila spoustu knihomilských dárečků, které mě neskutečně potěšily. 

Unboxing - #12

10.12.2016 22:48

Pátého prosince v předvečer svého svátku chodil po celé republice Mikuláš. Také na mě čekal po návratu ze školy krásný balíček (a to jsem ten den končila opravdu pozdě, kolem 17:30…). Takže mě moje nadílka velmi potěšil. Ke konci týdne ještě navíc dorazil krásný balíček s recenzním výtiskem z KNIHY DOBROVSKÝ, kterým tímto strašně moc děkuji! Tak se na to pojďme společně podívat, co vy na to?  P.S. Neváhejte se mi pochlubit s vašimi knižními přírustky!

***

Jak už jsem řekla v Mikulášském balíčku na mě kromě sladkostí (pytlíčku želatinových mix bonbónů, čokolády, „fazolek“ a mých milovaných Raffaello) ukrývala ještě pěkně tlusťoučká knížečka a to sice poslední díl Měsíčních kronik - Winter! S přenádhernou obálkou a určitě ještě lepším obsahem! Prostě jsem asi musela být neskutečně hodná..♥

No a ve čtvrtek u mne zazvonil pošťák s balíčkem, přivezl mi recenzní výtisk z KNIHY DOBROVSKÝ, kterým tímto děkuji a moc si toho vážím! Dostala jsem velmi tematickou jednohubku – Vánoční zázrak, už teď se na ní hrozně těším. Miluji Vánoční knihy a už mi tak nějak k těmto svátkům neodmyslitelně patří. Doufám, že to bude stejně miloučké čtení, jak dle anotace vypadá.

No a jaký byl váš Mikulášský den? Dostali jste něco pěkného, popřípadě slavíte ho ještě? Nezapomeňte se pochlubit do komentářů, budu jen ráda!

Unboxing - #11

11.11.2016 22:31

Dnes při pátečním večeru mi zvlášť velkou radost udělala kniha, kterou jsem objevila na svém nočním stolku. Původně se sice mělo jednat o balíček, ale můj mladší bratr to nakonec nevydržel a obsah si rozbalil sám. Nicméně mě to vůbec nevadilo, naopak už jsem do ruky dostala pouze „nádherný knižní skvost“. Pojďme se na něj tedy společně podívat, protože už jste asi dosti zvědavý, nemám snad pravdu?  Tak to už vás nebudu dále napínat!

***

Na Rose pod palbou jsem se opravdu neskonale těšila. Jak by také ne, vždyť její předchůdkyni – Krycí jméno Verity (recenze ZDE) jsem hravě během pár dnů zhltla. Weinová má totiž vskutku pozoruhodný styl psaní. Hrůzy druhé světové války vám nelíčí jako krvavé a naprosto ukrutné momenty, plné střílení a umírání.

Autorka se spíše zaměřuje na vaší psychiku, takže i když se na první pohled jedná o vcelku „poklidně“ plynoucí příběh, který neoplývá na první pohled rozmanitostí krutých scén. Tak to, jak je obecně „vyprávění“ koncipováno, včetně upřímné hlavní hrdinky na vás opravdu silně zapůsobí. Mnohdy víc, než kterékoliv brutální popisné pasáže.

Spisovatelka se taktéž snaží poukázat na sílu lidské osobnosti, protože v jejích knihách figurují na předních pozicích mladé ženy, které jsou ochotny bojovat za to, na čem jim opravdu záleží. Ovšem ani v tu nejtěžší dobu neztratily jedna druhou, respektive tedy sílu opravdového přátelství.

Jistě vás tedy nepřekvapí, že jsem na Rose více než zvědavá a mnohokrát děkuji knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ za poskytnutí recenzního výtisku. Velmi si spolupráce s Vámi vážím a děkuji za ní!