Novinky

Po měsíční pauze jsem zase zpátky!

26.01.2018 18:14

Krásný den mí milí knihomolští přátelé. Opět se vám hlásím po více jak měsíční pauze. Důvod je vcelku jasný – zkouškové období. Dalo mi docela zabrat, ale nakonec jsem ze všech zkoušek získala známku nejvyšší a mám tak chvíli toho vytouženého volna, s nímž přichází také více času na čtení a jiné koníčky na které nebyl od vánočních svátků vůbec žádný čas. Nicméně teď to hodlám napravit a pustit se do plnění nové knižní výzvy 2018!

A jak dopadlo mé loňské snažení? Přečetla jsem celkem 69 knih, oproti původním 30-ti, které byly v plánu. Určitě to není nejhorší, ale trochu mě mrzí, že jsem se nedostala k té sedmdesátce. No, co se nepovedlo loni, může se povést letos. Takže KNIŽNÍ VÝZVA 2018 je pro mě 75-80.knih! Jsem na sebe opravdu zvědavá a doufám, že se mi nakonec podaří ji pokořit. Jaká je ta vaše?

Rozhodně nemám v plánu zahálet, a proto se již teď pouštím do knižních novinek, které mi v průběhu zkouškového dorazily (viz. Fotografie výše) z ČBDB a Fantasya.cz, oběma za ně moc děkuji! Četli jste některé z nich, nebo se teprve chystáte?  Co takhle uspořádat si příští týden čtecí maraton? Šly byste do toho se mnou? Já si totiž chci zpravit chuť. V lednu jsem stihla jen rereading „Geminy“ a knižní dárek od Ježíška neboli „Krasojezdkyni“.

Zatím se mějte hezky a hlavně čtěte, blíží se víkend, což je ideální čas na to, zalézt si do vyhřáté postele s nějakým krásným příběhem. P.S. Nezanevřete také na můj blog, ode dneška tu totiž bude opět pěkně živo, takže se máte na co těšit!

Veselé Vánoce!

24.12.2017 12:57

Vážení a milí blogoví přátele,

Dovolte mi poděkovat Vám za vaši přízeň v roce 2017! Popřát krásné prožití vánočních svátku po boku těch, které máte nejraději. Snad bude Ježíšek opravdu bohatý a pod stromečkem naleznete mnoho nových knih. Které byste si tak nejvíce přáli?

Já osobně bych moc ráda „Filmovou magii“, protože Harry Potter je jednoduše skvělý a netřeba to dále rozvádět, že? Sice je to útlá knížečka, ale je doslova napěchovaná zajímavostmi z tohoto světa, takže milovníky kouzelnického světa 100 % potěší! A také bych byla velmi vděčná za novou Jojo Moyes, protože je to prostě spisovatelská třída. Navíc se má jednat o příběh plný koní a drezury, která je mi osobně velmi blízká. Krasojezdkyni“ tudíž musím mít!

Užijte si tedy nejen dnešek, ale i další sváteční dny, jak nejlépe dokážete. Hlavně v klidu a pohodě. O ní přeci ty svátky jsou! Tak tedy Veselé Vánoce, děkuji za to, že můžu být součástí tak skvělé knižní komunity!

Krásný adventní čas, přátelé!

10.12.2017 21:09

                                     

Po roce se nám zas stále více a více přibližují svátky vánoční, všude kolem se peče, zdobí a nakupuje. Na knižních instagramech se objevují hromady fotografií se sváteční tématikou. Zahrnující světélka, vločky a ozdobné baňky. Také já nejsem výjimkou, vždyť, kdo by nepodlehl kouzlu Vánoc? Právem se tvrdí, že se jedná o jedno z nejkrásnějších ročních období. Tento čas je opravdu magický.

A tak mě napadá, co takhle si tu adventní atmosféru ještě trochu zpříjemnit? Mám v plánu vydat doporučení tematických knih, které se hodí přečíst právě v tento jedinečný okamžik. Jsem totiž opravdový milovník vánočních knih, každý rok, čtu minimálně jednu knížku, která se k adventu hodí. Pokud by byl z vaší strany zájem, tak mohu udělat jeden speciální článek, právě o mých typech pro vás. 

Očekávejte také jednu speciální recenzi a evaluaci „Knižní výzvy“, která letos předčila má očekávání, jelikož aktuálně dočítám svou 66. knihu! I když to tak podle mé aktivity zde na webu nevypadá, ano, jeden článek týdně je žalostný počet, ale mám teď hromadu studijních povinností, na čtení si však vždy nějakou tu chvilku najdu!

Aktuálně dočítám „Léto plné neskutečných věcí“ a chystám se pustit do tlouštíka s názvem „Specialistka“. Zatím na ní všichni pějí samou chválu, a tak jsem o to více zvědavější. Na prázdniny mám již nachystaný „Polibek v New Yorku“, znáte tuhle CooBoo novinku? Četli jste?

Dejte mi prosím vědět, zda by byl o speciální článek z vaší strany zájem. Já se půjdu na chvíli zachumlat do peřin s knihou, nařídit budík a spát. Jelikož mě zítra v šest ráno čeká nemilé probuzení. Ještě, že jsou za chvíli ty Vánoce, nutně potřebuji doplnit spánkový deficit…

P.S. Kterou knihu byste rádi našli pod stromečkem? Já mám na svém seznamu aktuálně dvě, a to „Krasojezdkyně“ od Jojo Moyes, jelikož autorku i koně naprosto miluji! Tou druhou je pak „Filmová magie“, protože prostě Harry, že, ten nepotřebuje komentář!

 

Rok s rokem se sešel - Aneb Humbook 2017 mým pohledem!

08.10.2017 19:03

Včera (7.10.2017) jsem se jako spousta knižních nadšenců vypravila na již druhý ročník Humbook festivalu, který spolu pořádají dvě nakladatelství CooBoo a Fragment a samozřejmě celou akci zaštiťuje Albatrosmedia jako celek. Měla jsem velkou radost, že jsem si vstupenku pořizovala už v polovině srpna, protože jinak bych se bývala na festival vůbec neměla šanci dostat. Už v polovině září se všechny vstupenky, o VIP vůbec nemluvě, beznadějně vyprodaly. A pak, že my mladí nečteme, že?

Já jsem si řekla, že se vyplatí trochu si připlatit a koupila si VIP vstup, v němž byla bohužel pouze jedna reading copy. Poznámkový blok. Slevový kupon na 25 % do e-shopu Albatrosmedia. Dvě e-knihy zdarma od eReading a pár dalších slev od sponzorů. Což mi osobně přijde trošku škoda, protože minulý rok byly ve VIP tašce knihy dvě a o dost tlustší. Nicméně „Dívka z inkoustu a hvězd“ vypadá opravdu krásně, hlavně uvnitř je úžasně graficky upravena. Myslím, že těch 224 stran velice rychle uteče.  „Tlukot mého srdce“ od eReading mě také zaujal, navíc má velice dobré hodnocení i na Databázi knih. No, moje čtečka už se na něj těší...

S kamarádkou jsme branami Meetfactory prošli jako jedni z prvních návštěvníků. Možná právě díky tomu jsme neschytali tak obrovskou frontu u stánku s knihami, protože později už se k němu nedalo vůbec procpat. Musela jsem se dost krotit, ale nakonec jsem si domů odnášela jen „Divotvůrce“, kterého si všichni náramně chválí, tak snad se bude líbit i mně. Mimochodem, cca v 9:20 už jsem si z pultu brala jeden z posledních kusů, tomu se říká štěstí.

(Malé shrnutí toho, co jsem si z letošního Humbookfestu odnesla..) 

Štěstěna se na mne usmála i v případě záložkového workshopu, s kamarádkou jsme byli jedny z posledních, kteří si záložku vybarvili, potom už došly. A já jsem si dokonce ještě stihla vzít jednu „Alenkovskou“ s mým nejoblíbenějším citátem – naprostá spokojenost...

Dál už není třeba dlouze povídat, besedy se zahraničními autorkami neměly chybu. Hlavně Joelle byla perfektní, zábavná, a dokonce nám i zazpívala. Její série „Univerzita výjimečných“ se mi opravdu moc líbí, navíc hlavní hrdinka studuje státní správu, což je mi problematika velice blízká! A.G. Howard byla také parádní, navíc nám všem přinesla krásné dárečky. Kartu s podpisem a tematickou drobnost – klíč k Říši divů, či Fantomovu masku (já mám masku) ... O mém nadšení z autogramu v knize se ani zmiňovat nemusím!

Kolektiv z Potterfan také neměl chybu, stejně jako i obě besedy zabývající se vznikem knihy. Hned si budu těch mých literárních skvostů vážit o něco více. Tolik je za tím vším práce, redaktoři to opravdu nemají lehké!

(Krátký fotoexkurz, většinou moc nefotím a spíše si atmosféru vychutnávám..) 

A co vy, užili jste si letošní festival? Co hezkého jste si koupili? Půjdete příští rok zas? Nezapomeňte se mi pochlubit dolů do komentářů. Doufám, že jste stejně nadšení jako já! Poněvadž osobně bych šla klidně dneska zas! Máte to taky podobně, nebo se vám letos něco nezdálo? Půjdete zase příští rok? 

Po dvou měsících opět aktivní!

27.06.2017 17:19

Jak tak koukám, poslední příspěvek byl publikován zde na blogu téměř na den přesně, před dvěma měsíci. Za tu dobu jsem toho stihla vážně hodně, čekalo na mne totiž pět zkoušek a čtyři zápočty… Nebudu vám nic nalhávat, celkem jsem u toho zapotila a poslední tři dny jsem měla navíc pocit, že mi mé mozkové zavity absolutně vypověděly službu… Nicméně dnešní zkouškou z Evropského práva II. je tomu pro tento semestr definitivní konec a mě čekají vytoužené tříměsíční prázdniny! Hip, hip, hurá!

Dneškem počínaje tak probouzím blog opět k životu. Můžete se těšit na nové recenze, přeci jen, zkouškové, či nikoliv, ale na čtení se vždy chvilka najde. I když jsem za ten měsíc a půl trápení stihla přečíst jen čtyři knihy. Nicméně si teď hodlám spravit chuť, viz moje nejbližší čtecí menu. Ovšem dnešní večer hodlám strávit s Harry Potterem, přeci jen včera oslavil své dvacetileté výročí – vidím to tedy na nějaký film!

Tak se mějte tedy krásně, hodně čtěte a nezapomeňte se občas na blogu zastavit. Myslím si, že o zábavu určitě nebude nouze. Mimochodem, to byste ani nevěřili, jak mi to neuvěřitelně chybělo! 

Blog je aktivní na sociálních sítích!

16.04.2017 12:10

Dnes je na pořadu dne tak trochu informační článek. Rozhodla jsem se, že je na čase jít s dobou. Všichni jste teď na Facebooku, Instagramu, Twitteru a bůh ví, kde ještě v těch nekonečných vodách internetu. I mně se podařilo překonat svou hlubokou technickou averzy a založit pro blog účty na již zmíněném Facebooku  a Instagramu, kam budu přidávat veškeré novinky z mého knihomilského života. Budu ráda, když se ke mně přidáte, občas na některou ze stránek zavítáte a třeba i zanecháte nějaký ten komentář. Uvítám cokoliv, kritiku, podměty ke zlepšení – zkrátka a dobře svěřujte se mi se vším, co vás napadne.

No, a když už jsme u těch pokroků a novinek, tak se musím pochlubit, že jsem se přehoupla do druhé poloviny své KNIŽNÍ VÝZVY 2017. Jak to tak zatím vypadá, 30. knih za rok určitě stačit nebude a řekla bych, že už brzy budu navyšovat. Upřímně to teď nově odhaduji na takových 70. -80. knih. Přišla jsem totiž na to, že i za jízdy v autě se dá skvěle číst!

Teď už nezbývá, než vám všem popřát krásné Velikonoce s těmi, které máte nejraději. Užijte si tento krásný prodloužený víkend a nezapomeňte ani na něco hezkého ke čtení. Já jsem teď zhruba ve třetině Lásky v prachu hvězd a nemůžu si pomoci, ale kniha mi silně připomíná Greena, tak jsem na ní zvědavá. Dnes večer, možná až zítra se tu objeví také recenze na Poslední, ze které mě při čtení dokonce mrazilo!

To je zatím ode mne vše.  Já se běžím věnovat studijním povinnostem, jelikož zkouškové období se bezútěšně blíží. Večer se ozvu se slíbenou recenzí a možná přidám i nějaké fotky nových knižních kousků! Tak se mějte zatím hezky a užívejte sváteční neděle! 

Už jsem zase tady a mám plno plánů!

02.02.2017 12:44

Třikrát hurá, hurá, hurá! Jsem zpátky na blogu a v plné síle, včera jsem složila poslední zkoušku třetího semestru a mám 19-ti denní prázdniny! Celkově ze čtyř zkoušek třikrát známka nejvyšší a jedna dvojka k tomu. Suma sumárum mám čtyři jednotky (připočtu-li k tomu i klasifikovaný zápočet) a chvalitebnou! Co vy a studia, jak vám dopadlo vysvědčení a co hezkého jste za něj dostali?

Mně se v průběhu zkouškového podařilo dočíst Mrazivý oheň, takže brzy bude recenze a rozečíst Třpytný dvůr, který jsem si prostě musela koupit jako e- knihu a zatím vážně líbí! Navíc jsem se zapojila do soutěže s Neoluxorem a vyhrála Zakázané přání (spolu se záložkou a poukazem 1+1 na Bubble Tea -  mňamka), už jsem ho začala číst a aktuálně jsem na šesté kapitole. Zatím si ji však všichni chválí, tak jsem zvědavá, nicméně děj je zasazen do krásného prostředí, o tom žádná!

Rovněž mě neminula ani návštěva kina, tentokrát mi do oka padlo Assassin's Creed a celkem se mi líbilo, no vážně! Za mě rozhodně doporučení a „palec nahoru“. Taky chystám recenzi.

No, a když jsme u toho čtení, tak plánuji od soboty 4. 2. 2017 – do soboty 11. 2. 2017 menší „Read a thon“ kdo by se přidal? Zítra bych zveřejnila nějaké vetší informace. Doufám, že se vás pár najde, ať si nečtu pouze sama, ale mám s kým porovnávat své skoré. Těším se a vy se těšte také, protože od teď tady bude pěkně živo!  To je dnes ode mne vše a já si padám číst, mám totiž hrozný absťák! 

Pár statistik k Novému roku 2017!

11.01.2017 12:13

Už tu máme nový rok 2017, to zas bude překlepů, než si člověk zvykne psát na konci místo šestky sedmičku. Všichni už jste dozajista stihli provést shrnutí toho nejdůležitějšího z hlediska roku minulého, včetně evaluace „Čtecí výzvy“, jen já se k tomu nějak nemám. Upřímně už to plánuji poměrně dlouho, ale čas ten bohužel není. Budu si ho muset udělat, ale už teď vím, že to nepůjde dříve než v únoru, protože teď trávím většinu svého dne s učebnicí v ruce, jen dnes mám volno, a proto vám píšu, abyste věděli, že mi na webu ještě pořád záleží.

Nicméně i tak přidám trochu těch statistik, sice je jich poskromnu, ale přeci jen. Za uplynulý kalendářní rok se mi podařilo navázat několik nových spoluprací, zvýšit návštěvnost a publikovat 25 knižních recenzí! Mezi nejčtenější nakladatelství patří jednoznačně CooBoo a nejvyhledávanějším žánrem bylo i letos fantasy. Nejlepší knihou roku bych zvolila Pomstu a rozbřesk, zato největším zklamáním bylo Všichni jsme hleděli vzhůru. V roce 2016 jsem se též zúčastnila mého prvního knižního festivalu Humbook, který byl naprosto dokonalý!

A teď několik knižních restů, jenž si sebou nesu do „Nového roku“. V knihovničce na mě čeká Sůl moře, Dům, ve kterém…, Akta Iluminae – všechno jsou to přírůstky z Humbooku a také Měsíční kroniky, respektive jejich poslední díl Winter, kterou mi přinesl Mikuláš! Už se těším, až budu mít volno, protože tyhle kousky rozhodně stojí za pozornost!

No a posledním milníkem, který bych tu ráda zmínila, jsou Vánoční svátky. Kromě nekonečného učení jsem si stihla dvakrát zajít do kina a to sice na „animák“ Zpívej, který byl tak trochu lepším průměrem a na Pasažéry, na ty jsem se těšila hlavně kvůli hereckému obsazení. První půlka byla super, ale ta druhá mohla být lepší, ale i tak stáli za to! Pokud by byl zájem, mohu sepsat recenzi. V neposlední řadě musím ještě zmínit svou knižní nadílku, pod stromečkem jsem našla Mrazivý oheň, který má naprosto úchvatnou obálku a aktuálně mi dělá po večerech společnost!

A když už jsme u těch knih, tak moje Knižní výzva pro 2017 činní 30 kousků, já vím je to málo, ale raději budu navyšovat v průběhu (což se určitě stane), než se hnát do extrémů hned z kraje. To je pro dnešek ode mne vše a já se zas ozvu, ale asi až v únoru. Tak se mějte hezky a čtěte!

Jak bylo na Humbooku?

16.10.2016 12:05

Včera jsem se stejně jako spoustu jiných „literárních“ nadšenců vydala na knižní festival Humbook, který společně pořádali dvě nakladatelství CooBoo a Fragment. Já jsem o návštěvě téhle akce přemýšlela už opravdu dlouho, ale jakmile mi minulý týden ve schránce přistála pozvánka od knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ, tak bylo definitivně rozhodnuto.

Na místo, před sál Elektra jsem dorazila s předstihem, potkala jsem se tam s kamarádkou a společně jsme počkali na otevření sálu. Nejprve jsme si dali věci do šatny a vyzvedli dárečky, za které KNIHÁM DOBROVSKÝ opravdu moc děkuji.

 V taštičce na mě totiž čekala papírová verze Stránek světa (já jí měla jako e-knihu k recenzi, ale moc jsem si přála i její „skutečnou“ knižní verzi), kterou mi hned po příchodu domů zabavil bratr. Taky jsem tam našla již dosud nevydané Illuminae (které se na pulty knihkupectví dostane až 7. listopadu), zatím jsem na tuhle chystanou novinku slyšela samou chválu. No a posledním dárečkem byl Dům, ve kterém... od nakladatelství Fragment, podle anotace vzadu to vypadá na skvělé čtení. Také jsem tam našla diář, propisku a spoustu dalších drobností, které mě hrozně moc potěšily!

Jenže já samozřejmě nemohla odolat a honem rychle jsem spěchala ke zmiňovanému stánku KNIHY DOBROVSKÝ, kde jsem se musela opravdu hodně krotit, abych neutratila celé kapesné. Tam bylo totiž tolik krásných knih, ale nakonec jsem si koupila Sůl moře od Ruty Sepetysové a kamarádka si pořídila ilustrovanou Tajemnou komnatu, kterou jsme si hned nadšeně prolistovali.

Pak jsme zamířili na workshop s CooBoo s názvem „Jak se vaří kniha“, který byl opravdu velmi zajímavý. Člověk si mnohdy ani neumí představit, co všechno předchází samotnému vydání knihy. A setkat se „na živo“ s CooBoolíny byl taky skvělý zážitek sám o sobě!

Na a třešničkou na dortu byly pak dvě skvělé besedy. Nejprve ta s Rutou Sepetysovou, kde nám vyprávěla o tom, proč píše zrovna o vážných tématech z druhé světové války, o svém životě a o všem, co je potřeba světu ještě říci. Jak říkala sama Ruta „Nezapomínejte světu vykládat svůj příběh, nebojte se toho“. Byla to neskutečně zajímavá a inspirativní beseda, navíc Ruta je pořád neskutečně usměvavá a pozitivní.

Ke konci povídání se samozřejmě strhlo hotové šílenství všech, kdo si toužil ukořistit její podpis do některé ze svých knih. Nejprve jsme myslela, že bohužel odejdu s nepořízenou, ale nakonec se na mě usmálo štěstí a mám autogram i s věnováním, nádhera! Už se těším, až si Sůl moře přečtu, i když prý si k tomu mám vzít balíček papírových kapesníčků.

Avšak zdaleka největší pozornost na sebe strhnul Američan Christhoper Paolini, jenž napsal Odkazy dračích jezdců. Dokázal perfektně zaujmout a jeho úryvkům v elfštině, či trpasličí řeči jsme se všichni náležitě zasmáli. A to ani nemluvím o autogramiádě, která trvala myslím si dokonce i něco přes dvě hodiny!

Zkrátka a dobře jsem si Humbook skvěle užila a klidně bych šla zas. Moc děkuji KNIHÁM DOBROVSKÝ za pozvání a budu se těšit zase na viděnou při nějaké další parádní akci! P. S. Kdo z vás také včera navštívil Humbook?

Konečně doma z brazilského dobrodružství!

22.09.2016 23:15

   

Tak se vám konečně po třech týdnech hlásím… Jsem zpátky doma, hurá, hurá, hurá! Předvčírem pozdě v noci jsme konečně přistáli na vojenském letišti v pražských Kbelích. Let byl velmi dlouhý, kolem patnácti hodin, i když dlužno říci, že jsme si první let nečekaně prodloužili neplánovanou nocí na Kapverdských ostrovech, které patří Africe. Poněvadž nám do křídlového motoru vletěl nějaký opeřenec, což je nanejvýš pozoruhodné, protože na Kapverdách jich opravdu moc není. 

Předně bych VÁM VŠEM hrozně ráda poděkovala za všechna milá slova, přání a jiné vzkazy, které jste mi tu zanechali. Hrozně moc mě to potěšilo. Nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou vám povím, že to byl slovy nepopsatelný zážitek, na který budu hrozně ráda vzpomínat. Vidět na živo jak na nad vaší hlavou plápolá paralympijský oheň, soutěžit a setkávat se s těmi nejlepší, to je slovy nepopsatelný zážitek!

Já jsem nakonec po dvou kolech skončila na 13. místě z 26. startujících s průměrným výsledkem 68.5%. A své první paralympijské hry tedy zakončila zároveň první polovinou startovního pole. Pro mě to je nádherný výsledek, když vezmu v potaz, že se jedná o subjektivní sport, protože vás hodnotí jen a pouze rozhodčí.

Co víc k tomu říct? Viděla jsem sochu Krista spasitele, žehnajícího Riu, svezla jsem se lanovkou na Cukrové homoli, kde se mi otevřel výhled na celé Rio de Janeiro. Cachtala jsem se v Atlantském oceánu a konečně závodila po boku těch nejlepších! Nádhera, co víc si přát!

Teď jsem však konečně zpátky a tak to tady bude opět žít, můžete se těšit na spoustu knižních recenzí, unboxingů a mnoho, mnoho dalšího! A já se zas těším na vás, mí milovaní čtenáři!