Novinky

Zimní zkouškové pokořeno, jsem zpět!

03.02.2019 14:43

Konečně se mi podařilo složit všechny postupové zkoušky ze zimního semestru a mám tak chvilku volno. Ráda bych ukojila svůj čtenářský deficit a pokořila všechny knihy, které vidíte na fotografii. „Poslední číslo“ jsem dnes dopoledne zdárně dočetla a mohu vám ho vřele doporučit! KNIHY DOBROVSKÝ a nakladatelství „King cool“ opravdu vydávají jednu pecku za druhou a tahle kniha rozhodně není výjimkou! Teď se chystám na „Časoběžník“ od Fragmentu. No jo, cestování v čase a moderní technologie to je zkrátka moje.

V pátek jsem navíc prémiově navštívila VIP kino Cinema City v OC Chodov, sice se jedná o trochu dražší záležitost, ale je to nezapomenutelný zážitek! Rozhodně si film užijete úplně v jiném měřítku než v běžném sále. „Raubíř Ralf a internet“ mě poněkud zklamal, hlavně kvůli neskutečnému množství reklam, jež se nacházely přímo uprostřed primární dějové linie, ale Disney princezny byly bezkonkurenční a rozhodně celému snímku nasadily korunu.

Tak mě napadá, co byste tu rádi viděli? Filmové/knižní recenze? Unboxing, whishlist nebo ukázky z knihy? Chtěli byste se zapojit do knižního maratonu? Pište, buďte aktivní a očekávejte větší množství článku na tomto webu. Vracím se a chci to tady oživit!

Přijďte proniknout do světa e-knih!

25.09.2018 15:47

Už příští víkend se uskuteční nejočekávanější akce roku, již třetí roční Humbook knižního festivalu. Ten se zaměřuje především na čtenáře Young Adult žánru, který si u nás získává stále více a více příznivců. V minulých letech se jednalo o pravdu krásný čtenářský zážitek, i když ty prostory trochu ubíraly na celkovém pohodlí. Přeci jen, není příjemné mačkat se v tlačenici lidských těl. Tento rok, ale bude přelomový, nejenže se sejdeme ve „větším“. Navíc, ale přijedou hned čtyři zahraniční autoři (místo klasických tří) a všichni stoprocentně stojí za to! Já patřím navíc k těm několika šťastlivcům, kteří ulovili VIP vstupenku (stejně jako na Potterfest, hurá!) a mohou se zúčastnit i autogramiády. Hrozně moc se na tuto akci těším!

***

Moje nadšení však není hlavním důvodem, proč tento článek píšu. Jak asi víte, letos stejně jako v loňském a předloňském roce bude mít na „fesťáku“ zastoupení eReading.cz. Avšak příští sobotu se u jeho stánku uskuteční prémiová beseda s blogery Knihaha mezi které také patřím. Společně s vámi budeme diskutovat hlavně o tom, proč je čtečka e-knih skvělou záležitostí.  Jakým způsobem tu svou efektivně  využívat. Jak jistě víte, patřím mezi zastánce tohohle „typu čtení“. Nikdy nevyrážím na dlouhé cesty bez svého Kindla. Jistě, „pevné“ knize se nic nevyrovná, ale kdo by sebou tahal hory knih, když například letíte v letadle, to pak musíte sčítat každé kilo. Už i kabelku si vybírám tak, aby se mi do ní paperwhite vešel (měli jste mě vidět na nákupech, hlavním kritériem je jednoduše správná velikost. Na barvě, ani značce moc nesejde - ach ty "knihomolské problémy") ...

(Malá ukázka cestování s knihou (resp. čtečkou). Typnete si, kde (ve kterém městě) byla tato fotografie pořízena?)

Rozhodně v sobotu 6.10.2018 přijďte, krom víše zmíněné besedy, která se koná ve 12:00 (Sraz účastníků je u stánku eReading.cz). Má pro vás eReading nachystanou speciální akci. Pokud si stáhnete jejich aplikaci "eReading" (dostupná na "Appstore" i "Google play") a u stánku ji ukážete, dostanete knihu zdarma na vyzkoušení (a to se přeci vyplatí, ne? ) Chybět nebudou ani soutěže o ceny a mnoho dalšího! Bude to určitě skvělé. S kým z vás se tam uvidím? Moc ráda bych vás všechny osobně poznala!

Toulky Londýnem a návštěva filmových studií!

09.09.2018 12:23

Už je to více jak týden, co jsem se vrátila z dvoudenního londýnského poznávacího zájezdu. Byl to vskutku velký zážitek. Jen si to představte, vidět všechna ta úžasná místa z filmů na vlastní oči. Britská metropole mě opravdu v mnohém očarovala. Je v ní opravdu živo, všude kolem proudí davy lidí, ale zároveň nemáte vůbec pocit, že by město bylo, jakkoliv anonymní. Kromě tradiční procházky centrem a návštěvy turistických atrakcí jsem měla možnost prozkoumat i filmové studie Harryho Pottera, což bylo samo o sobě dost kouzelné. Svou výhodu v sobě nesl i fakt, že jsme zvolili autobusovou dopravu, tudíž odpadlo řešení logistických problémů typu – „kde koupit jízdenku?“ „Jak se dostat z bodu A do bodu B?“, protože nás všude pohodlně odvezl náš vlastní dopravní prostředek. V tomto článku bych vám chtěla alespoň rámcově přiblížit atmosféru tohoto velkoměsta a podělit se o své zážitky, které budou doprovázeny fotografiemi (vytřídit je byl tedy výkon... )

***

Předně vás provedu malým exkurzem „WB Studio Tour London“, čili známými studiemi, kde se zrodila filmová legenda. Už při příjezdu jsme nevěřícně kouleli očima, protože „ty budovy“ jsou opravdu obří. Pokud se tam jednou vydáte, doporučuji obrnit se trpělivostí, protože si budete muset vystát „kilometrové“ fronty (nám zabrala asi 40. minut). Nicméně nevěšte hlavu, protože i při pomalém postupování si budete moci prohlédnout některé rekvizity (létající ford, přístěnek pod schody, bradavické kufry...). Pak už následuje ta zajímavější část, která se zahajuje nejprve s průvodcem v malém kinosále, kde hned zažijete krásné kouzlo (nebudu prozrazovat, o hodně byste pak přišli). Posléze se odeberete do „Velké síně“ a odtud pak pokračujete směle po vlastní ose.

(Bradavický expres jsme měli možnost prozkoumat i ze vnitř, kde na nás čekala pomyslná časová osa skrz celou sedmidílnou řadu.)

(Hůlky, svou tu má prý každý herec, filmový štáb, dokonce i J.K. Rowlingová)

(Koukněte na ty krásné detaily, úplně se mi z nich zbíhají sliny, nádhera!)

(Detaily kostýmů byly ohromujicí, já jsem třeba obdivovala náušnice "Lenky Láskorádové", ale i klobouky z "Krásnohůlek" byly dechberoucí)

Čeká na vás několik školních učeben, „Hagridova bouda“,“ Ministerstvo Kouzel“ i „začarovaný les“. Dále pokračujete přes venkovní prostory, kde vás přivítá známé obydlí tety a strýce, „Záchranný autobus“, či třeba velké kouzelnické šachy. Nesmím opomenout ani Příčnou ulici, nebo obří model školy čar a kouzel, kde vaše prohlídka končí (tedy pokud nepočítám obchůdek se suvenýry, skrz kterým musíte projít, abyste se dostali ven).

(Kabinet nejotravnějšího zloducha všech dob jsem si samozřejmně nemohla nezaznamenat. Ta ženská má, ale vkus..)

(Začarovaný les byl opravdu děsivý, zejména tedy pavouci. Nikdy jste totiž netušili, kdy znovu vyskočí)

(Máslový ležák nás tedy vůbec nenadchnul. Chutnal jako směsice kávy, karamelu a minerálky se šlehačkou na vrchu, ale co už. Člověk má přeci zkusit všechno..)

(Bradavice jsou úchvatné, tento model je nádherný. Atmosféru ještě dotváří i filmová melodie a tak máte pocit, jako by jste se propadli přímo do vaší oblíbené scény).

První den v Londýně jsme zakončili návštěvou muzea voskových figurín. Další den na nás pak čekala prohlídka tradičního turistického okruhu (při kterém jsme našlapali kolem patnácti kilometrů). Odpoledne byl ohlášen rozchod, při kterém jsme si mohli obstarat to, co každý uznal za vhodné. My jsme se šli podívat k divadlu, kde se hraje „Prokleté dítě“, navštívili místní obchůdek s čaji. Dali si „Fish and chips“ (bez toho by to ani nešlo) no a samozřejmě se zastavili v knihkupectví, odkud jsem si odnesla „Lady Mary“, která mě svou anotací zaujala.

(Pár momentek z katedrály, klid a mír..)

(Slavný červenný autobus jsem samozřejmně nemohla nechat bez povšimnutí!) 

(Výhled z "Londýnského oka" rozhodně stál za to, město jako na dlani!)

(Muzeum voskových figurín vás překvapí svými detaily, figury jsou totiž opravdu jako živé. A ano, "Agent 007" k Londýnu neodmyslitelně patří)

(Procházka "Královským" parkem, doplněna o svačinku v podobě teplé křupavé wafle..)

(Jedna výtečná místní klasika, doporučuji všemi deseti!)

(No a na závěr malá ukázka mých "suvenýrů", jak jinak než s kouzelnickou tématikou..)

Z tohoto krátkého dobrodružství si odnáším jen ty nejlepší vzpomínky. Jednou bych se na Britské ostrovy ráda vrátila, tentokrát však na delší dobu. Pokud stále váháte, zda se do Spojeného království vypravit, tak za sebe mohu říct jen jediné, tahle země vás uchvátí. Láska k tradicím a barvitá historie na vás dýchají ze všech koutů. Já návštěvy rozhodně nelituji, jen je škoda, že tak rychle skončila.  A co vy, chytáte se tam vypravit? Popřípadě, pokud už jste s Anglií měli tu čest, jaké jsou vaše dojmy?

***

Po měsíční pauze jsem zase zpátky!

26.01.2018 18:14

Krásný den mí milí knihomolští přátelé. Opět se vám hlásím po více jak měsíční pauze. Důvod je vcelku jasný – zkouškové období. Dalo mi docela zabrat, ale nakonec jsem ze všech zkoušek získala známku nejvyšší a mám tak chvíli toho vytouženého volna, s nímž přichází také více času na čtení a jiné koníčky na které nebyl od vánočních svátků vůbec žádný čas. Nicméně teď to hodlám napravit a pustit se do plnění nové knižní výzvy 2018!

A jak dopadlo mé loňské snažení? Přečetla jsem celkem 69 knih, oproti původním 30-ti, které byly v plánu. Určitě to není nejhorší, ale trochu mě mrzí, že jsem se nedostala k té sedmdesátce. No, co se nepovedlo loni, může se povést letos. Takže KNIŽNÍ VÝZVA 2018 je pro mě 75-80.knih! Jsem na sebe opravdu zvědavá a doufám, že se mi nakonec podaří ji pokořit. Jaká je ta vaše?

Rozhodně nemám v plánu zahálet, a proto se již teď pouštím do knižních novinek, které mi v průběhu zkouškového dorazily (viz. Fotografie výše) z ČBDB a Fantasya.cz, oběma za ně moc děkuji! Četli jste některé z nich, nebo se teprve chystáte?  Co takhle uspořádat si příští týden čtecí maraton? Šly byste do toho se mnou? Já si totiž chci zpravit chuť. V lednu jsem stihla jen rereading „Geminy“ a knižní dárek od Ježíška neboli „Krasojezdkyni“.

Zatím se mějte hezky a hlavně čtěte, blíží se víkend, což je ideální čas na to, zalézt si do vyhřáté postele s nějakým krásným příběhem. P.S. Nezanevřete také na můj blog, ode dneška tu totiž bude opět pěkně živo, takže se máte na co těšit!

Veselé Vánoce!

24.12.2017 12:57

Vážení a milí blogoví přátele,

Dovolte mi poděkovat Vám za vaši přízeň v roce 2017! Popřát krásné prožití vánočních svátku po boku těch, které máte nejraději. Snad bude Ježíšek opravdu bohatý a pod stromečkem naleznete mnoho nových knih. Které byste si tak nejvíce přáli?

Já osobně bych moc ráda „Filmovou magii“, protože Harry Potter je jednoduše skvělý a netřeba to dále rozvádět, že? Sice je to útlá knížečka, ale je doslova napěchovaná zajímavostmi z tohoto světa, takže milovníky kouzelnického světa 100 % potěší! A také bych byla velmi vděčná za novou Jojo Moyes, protože je to prostě spisovatelská třída. Navíc se má jednat o příběh plný koní a drezury, která je mi osobně velmi blízká. Krasojezdkyni“ tudíž musím mít!

Užijte si tedy nejen dnešek, ale i další sváteční dny, jak nejlépe dokážete. Hlavně v klidu a pohodě. O ní přeci ty svátky jsou! Tak tedy Veselé Vánoce, děkuji za to, že můžu být součástí tak skvělé knižní komunity!

Krásný adventní čas, přátelé!

10.12.2017 21:09

                                     

Po roce se nám zas stále více a více přibližují svátky vánoční, všude kolem se peče, zdobí a nakupuje. Na knižních instagramech se objevují hromady fotografií se sváteční tématikou. Zahrnující světélka, vločky a ozdobné baňky. Také já nejsem výjimkou, vždyť, kdo by nepodlehl kouzlu Vánoc? Právem se tvrdí, že se jedná o jedno z nejkrásnějších ročních období. Tento čas je opravdu magický.

A tak mě napadá, co takhle si tu adventní atmosféru ještě trochu zpříjemnit? Mám v plánu vydat doporučení tematických knih, které se hodí přečíst právě v tento jedinečný okamžik. Jsem totiž opravdový milovník vánočních knih, každý rok, čtu minimálně jednu knížku, která se k adventu hodí. Pokud by byl z vaší strany zájem, tak mohu udělat jeden speciální článek, právě o mých typech pro vás. 

Očekávejte také jednu speciální recenzi a evaluaci „Knižní výzvy“, která letos předčila má očekávání, jelikož aktuálně dočítám svou 66. knihu! I když to tak podle mé aktivity zde na webu nevypadá, ano, jeden článek týdně je žalostný počet, ale mám teď hromadu studijních povinností, na čtení si však vždy nějakou tu chvilku najdu!

Aktuálně dočítám „Léto plné neskutečných věcí“ a chystám se pustit do tlouštíka s názvem „Specialistka“. Zatím na ní všichni pějí samou chválu, a tak jsem o to více zvědavější. Na prázdniny mám již nachystaný „Polibek v New Yorku“, znáte tuhle CooBoo novinku? Četli jste?

Dejte mi prosím vědět, zda by byl o speciální článek z vaší strany zájem. Já se půjdu na chvíli zachumlat do peřin s knihou, nařídit budík a spát. Jelikož mě zítra v šest ráno čeká nemilé probuzení. Ještě, že jsou za chvíli ty Vánoce, nutně potřebuji doplnit spánkový deficit…

P.S. Kterou knihu byste rádi našli pod stromečkem? Já mám na svém seznamu aktuálně dvě, a to „Krasojezdkyně“ od Jojo Moyes, jelikož autorku i koně naprosto miluji! Tou druhou je pak „Filmová magie“, protože prostě Harry, že, ten nepotřebuje komentář!

 

Rok s rokem se sešel - Aneb Humbook 2017 mým pohledem!

08.10.2017 19:03

Včera (7.10.2017) jsem se jako spousta knižních nadšenců vypravila na již druhý ročník Humbook festivalu, který spolu pořádají dvě nakladatelství CooBoo a Fragment a samozřejmě celou akci zaštiťuje Albatrosmedia jako celek. Měla jsem velkou radost, že jsem si vstupenku pořizovala už v polovině srpna, protože jinak bych se bývala na festival vůbec neměla šanci dostat. Už v polovině září se všechny vstupenky, o VIP vůbec nemluvě, beznadějně vyprodaly. A pak, že my mladí nečteme, že?

Já jsem si řekla, že se vyplatí trochu si připlatit a koupila si VIP vstup, v němž byla bohužel pouze jedna reading copy. Poznámkový blok. Slevový kupon na 25 % do e-shopu Albatrosmedia. Dvě e-knihy zdarma od eReading a pár dalších slev od sponzorů. Což mi osobně přijde trošku škoda, protože minulý rok byly ve VIP tašce knihy dvě a o dost tlustší. Nicméně „Dívka z inkoustu a hvězd“ vypadá opravdu krásně, hlavně uvnitř je úžasně graficky upravena. Myslím, že těch 224 stran velice rychle uteče.  „Tlukot mého srdce“ od eReading mě také zaujal, navíc má velice dobré hodnocení i na Databázi knih. No, moje čtečka už se na něj těší...

S kamarádkou jsme branami Meetfactory prošli jako jedni z prvních návštěvníků. Možná právě díky tomu jsme neschytali tak obrovskou frontu u stánku s knihami, protože později už se k němu nedalo vůbec procpat. Musela jsem se dost krotit, ale nakonec jsem si domů odnášela jen „Divotvůrce“, kterého si všichni náramně chválí, tak snad se bude líbit i mně. Mimochodem, cca v 9:20 už jsem si z pultu brala jeden z posledních kusů, tomu se říká štěstí.

(Malé shrnutí toho, co jsem si z letošního Humbookfestu odnesla..) 

Štěstěna se na mne usmála i v případě záložkového workshopu, s kamarádkou jsme byli jedny z posledních, kteří si záložku vybarvili, potom už došly. A já jsem si dokonce ještě stihla vzít jednu „Alenkovskou“ s mým nejoblíbenějším citátem – naprostá spokojenost...

Dál už není třeba dlouze povídat, besedy se zahraničními autorkami neměly chybu. Hlavně Joelle byla perfektní, zábavná, a dokonce nám i zazpívala. Její série „Univerzita výjimečných“ se mi opravdu moc líbí, navíc hlavní hrdinka studuje státní správu, což je mi problematika velice blízká! A.G. Howard byla také parádní, navíc nám všem přinesla krásné dárečky. Kartu s podpisem a tematickou drobnost – klíč k Říši divů, či Fantomovu masku (já mám masku) ... O mém nadšení z autogramu v knize se ani zmiňovat nemusím!

Kolektiv z Potterfan také neměl chybu, stejně jako i obě besedy zabývající se vznikem knihy. Hned si budu těch mých literárních skvostů vážit o něco více. Tolik je za tím vším práce, redaktoři to opravdu nemají lehké!

(Krátký fotoexkurz, většinou moc nefotím a spíše si atmosféru vychutnávám..) 

A co vy, užili jste si letošní festival? Co hezkého jste si koupili? Půjdete příští rok zas? Nezapomeňte se mi pochlubit dolů do komentářů. Doufám, že jste stejně nadšení jako já! Poněvadž osobně bych šla klidně dneska zas! Máte to taky podobně, nebo se vám letos něco nezdálo? Půjdete zase příští rok? 

Po dvou měsících opět aktivní!

27.06.2017 17:19

Jak tak koukám, poslední příspěvek byl publikován zde na blogu téměř na den přesně, před dvěma měsíci. Za tu dobu jsem toho stihla vážně hodně, čekalo na mne totiž pět zkoušek a čtyři zápočty… Nebudu vám nic nalhávat, celkem jsem u toho zapotila a poslední tři dny jsem měla navíc pocit, že mi mé mozkové zavity absolutně vypověděly službu… Nicméně dnešní zkouškou z Evropského práva II. je tomu pro tento semestr definitivní konec a mě čekají vytoužené tříměsíční prázdniny! Hip, hip, hurá!

Dneškem počínaje tak probouzím blog opět k životu. Můžete se těšit na nové recenze, přeci jen, zkouškové, či nikoliv, ale na čtení se vždy chvilka najde. I když jsem za ten měsíc a půl trápení stihla přečíst jen čtyři knihy. Nicméně si teď hodlám spravit chuť, viz moje nejbližší čtecí menu. Ovšem dnešní večer hodlám strávit s Harry Potterem, přeci jen včera oslavil své dvacetileté výročí – vidím to tedy na nějaký film!

Tak se mějte tedy krásně, hodně čtěte a nezapomeňte se občas na blogu zastavit. Myslím si, že o zábavu určitě nebude nouze. Mimochodem, to byste ani nevěřili, jak mi to neuvěřitelně chybělo! 

Blog je aktivní na sociálních sítích!

16.04.2017 12:10

Dnes je na pořadu dne tak trochu informační článek. Rozhodla jsem se, že je na čase jít s dobou. Všichni jste teď na Facebooku, Instagramu, Twitteru a bůh ví, kde ještě v těch nekonečných vodách internetu. I mně se podařilo překonat svou hlubokou technickou averzy a založit pro blog účty na již zmíněném Facebooku  a Instagramu, kam budu přidávat veškeré novinky z mého knihomilského života. Budu ráda, když se ke mně přidáte, občas na některou ze stránek zavítáte a třeba i zanecháte nějaký ten komentář. Uvítám cokoliv, kritiku, podměty ke zlepšení – zkrátka a dobře svěřujte se mi se vším, co vás napadne.

No, a když už jsme u těch pokroků a novinek, tak se musím pochlubit, že jsem se přehoupla do druhé poloviny své KNIŽNÍ VÝZVY 2017. Jak to tak zatím vypadá, 30. knih za rok určitě stačit nebude a řekla bych, že už brzy budu navyšovat. Upřímně to teď nově odhaduji na takových 70. -80. knih. Přišla jsem totiž na to, že i za jízdy v autě se dá skvěle číst!

Teď už nezbývá, než vám všem popřát krásné Velikonoce s těmi, které máte nejraději. Užijte si tento krásný prodloužený víkend a nezapomeňte ani na něco hezkého ke čtení. Já jsem teď zhruba ve třetině Lásky v prachu hvězd a nemůžu si pomoci, ale kniha mi silně připomíná Greena, tak jsem na ní zvědavá. Dnes večer, možná až zítra se tu objeví také recenze na Poslední, ze které mě při čtení dokonce mrazilo!

To je zatím ode mne vše.  Já se běžím věnovat studijním povinnostem, jelikož zkouškové období se bezútěšně blíží. Večer se ozvu se slíbenou recenzí a možná přidám i nějaké fotky nových knižních kousků! Tak se mějte zatím hezky a užívejte sváteční neděle! 

Už jsem zase tady a mám plno plánů!

02.02.2017 12:44

Třikrát hurá, hurá, hurá! Jsem zpátky na blogu a v plné síle, včera jsem složila poslední zkoušku třetího semestru a mám 19-ti denní prázdniny! Celkově ze čtyř zkoušek třikrát známka nejvyšší a jedna dvojka k tomu. Suma sumárum mám čtyři jednotky (připočtu-li k tomu i klasifikovaný zápočet) a chvalitebnou! Co vy a studia, jak vám dopadlo vysvědčení a co hezkého jste za něj dostali?

Mně se v průběhu zkouškového podařilo dočíst Mrazivý oheň, takže brzy bude recenze a rozečíst Třpytný dvůr, který jsem si prostě musela koupit jako e- knihu a zatím vážně líbí! Navíc jsem se zapojila do soutěže s Neoluxorem a vyhrála Zakázané přání (spolu se záložkou a poukazem 1+1 na Bubble Tea -  mňamka), už jsem ho začala číst a aktuálně jsem na šesté kapitole. Zatím si ji však všichni chválí, tak jsem zvědavá, nicméně děj je zasazen do krásného prostředí, o tom žádná!

Rovněž mě neminula ani návštěva kina, tentokrát mi do oka padlo Assassin's Creed a celkem se mi líbilo, no vážně! Za mě rozhodně doporučení a „palec nahoru“. Taky chystám recenzi.

No, a když jsme u toho čtení, tak plánuji od soboty 4. 2. 2017 – do soboty 11. 2. 2017 menší „Read a thon“ kdo by se přidal? Zítra bych zveřejnila nějaké vetší informace. Doufám, že se vás pár najde, ať si nečtu pouze sama, ale mám s kým porovnávat své skoré. Těším se a vy se těšte také, protože od teď tady bude pěkně živo!  To je dnes ode mne vše a já si padám číst, mám totiž hrozný absťák!