TAGy

Prázdninový knižní TAG!

29.07.2016 16:44

Už je to hrozně dlouho, co jsem vyplňovala nějaký ten knižní TAG. Zrovna včera se u Adelle objevil moc hezký letně laděný TAG. Myslím, že by stálo za to se nad ním zamyslet a vyplnit ho. Ostatně proč také ne? Jsou přeci prázdniny a k těm mi nemilosrdně patří také hromada skvělých knih, takže vzhůru do toho! Vždyť, kdy také jindy má člověk tolik času k tomu, aby přečetl strašnou spoustu bezvadných knih? Případně vzal nějakou tu opravdu oblíbenou na exkurzi do exotických luhů a hájů? Pokud máte chuť, tak neváhejte a zapojte se také! Na vaše odpovědi jsem opravdu nesmírně zvědavá!

***

Čteš o prázdninách více, nebo méně přes rok?

O prázdninách čtu většinou více než přes akademický rok, protože tam mám jiné povinnosti, které bohužel nesnesou odkladu. Kdyžto o letním volnu si ráda hovím na zahradní houpačce s nějakou pěknou knížkou v ruce!

Když si vybavíš prázdniny, jakou knihu si s nimi spojíš?

Jejda, těch je opravdu velikánská hromada. Většinou mi na mysli vytanou knihy, které jsem četla minulé prázdniny. Avšak takovou opravdu výjimečnou je pro mě Fangirl, jejíž recenze byla jedna z prvních na tomto blogu. Dále pak třeba Ostrov lhářů anebo Danteho holka. No a samo sebou nesmím, opomenou ani Herryho Pottera, který už patří k takové té prázdninové klasice!  

 Kolik si schopná si vzít knih na dovolenou?

Mno poté, co mi jednou rodiče těsně před odjezdem na letiště vybalili z kufru asi tři tlusté bichle (no, nedivte se, musím mít přeci slušnou zásobu zábavného čtiva), tak jsem obdržela čtečku elektronických knih Kindle, který mě nyní všude doprovází. Do tohoto malého zařízení se vejde totiž až sto virtuálních knih, což mi naprosto vyhovuje! Avšak většinou si jich na dovolenou beru kolem 13. 

4. Čteš o prázdninách nějakou povinnou četbu?

Jo, tak povinná četba už mě minula, a jelikož nyní studuji obor právo a právní věda, tak si většinou ve svém volnu zákoníky nelistuji. Nicméně kdo ví, třeba na to taky někdy dojde, ale asi spíš ne… :-) Zas takový fanatik opravdu nejsem, i když mě studium baví, ale volno znamená volno a šmitec! 

Preferuješ klasické knihy (papírové), nebo e-knihy?

 No, tak to ani nevím. Asi obojí. Papírové knihy jsou taková stará dobrá klasika, mám ráda vůni jejich stránek (jo, 

milovník knih se pozná, nemám pravdu? :-D) a také to, že je můžu držet v ruce. Na druhou stranu e-knihy mají jednu obrovskou výhodu a tou je množství a dostupnost. V jedné čtečce jich můžete mít opravdu mraky a navíc se nikdy nevyprodají, což je skvělé! A slevové akce na Buxu jsem ještě nezmínila, že ne? A nebo výhodné nakupování na portálu eReading.cz? 

Jakou knihu bys ráda viděla zfilmovanou?

Na tuhle otázku mám zcela jednoznačnou odpověď a tou je SELEKCE, dokonce jsem slyšela zvěsti, že se tak opravdu stane! Hurá, jen doufám, že film bude stát za to, protože bych jen opravdu nerada zažila v kině zklamání. Tahle princeznovská série je totiž moje malá srdeční záležitost! I když taková filmová adaptace Královny Tearlingu, či Hraničářova učně by také nebyla vůbec na škodu. 

Kdybys měla možnost prožít den s nějakou knižní postavou, jaká by to byla?

Musí být jen jedna? Já bych si někdy totiž z těch knih vytáhla úplně všechny! Halt by mě naučil střílet z luku a spolu s ostatními hraničáři bych vyrazila na nezapomenutelnou výpravu. Také bych si moc ráda zatančila s Maxonem (klidně i v dešti) a nakonec bych si pěkně poklábosila o knihách s Hermionou (třeba klidně v Nebelvírské společenské místnosti).

Které místo z knih bys ráda navštívila?

No není to snad jasné? Jsem přeci knihomol, takže u mě naprosto s velký předstihem vedou Bradavice! Kdo by se nechtěl procházet zdmi tohoto hradu anebo večeřet ve společenské místnosti? Doufám, že se mi alespoň poštěstí navštívit filmová studia v Londýně, ty za to prý také stojí. 

 

Čtyři roční období TAG

25.09.2015 21:06

Včera jsem na blogu u Aires narazila na jeden zajimavý knižní TAG, který jsem se rozhodla také vyplnit.  Jedná se tady především o to, že musím ke každému ročnímu období - jaro, léto, podzim a v neposlední řadě zima přidat jednu knižní obálku, která toto období roku vystihuje nejlépe. Svě tvrzení by bylo dobré řádně zdůvodnit. No sama jsme zvědavá, jak se mi to nakonec povede. P.S. Jako vždy do vyplňování TAGu nikoho nenutím, ale budu moc ráda, pokud tak účiníte a informujete mě o tom do komentářů pod tento článek.  
 
***
JARO - Šepotání A.G. Howardová 
 
Upřímně řečeno najít nějakou doopravdy jarní obálku nebyl vůbec lehký úkol, ale přece se to povedlo. Právě Šepotání mi jaro připomíná nejvíce. Hlavně díky všemožná zeleni, kterou tahle obálka přímo híří, vždyť jaro je právě oním radostným mezníkem, kdy se jak zvířata, tak i rostliny probouzí z dlouhého zimního spánku. Všechno kolem začíná kvést a řašit. Zkrátka a dobře k "živé" obálce patří neméně životaplné roční období. 
 
 
 
LÉTO - Danteho holka Courtney Coleová
 
Letních obálek máme u nás celé hafo, no vážne! Ovšem háček je v tom, jak z té velké kupy vybrat tu nejlepší? To byla i pro mě velmi záludná otázka a musela jsem se nad tím chvíli zamyslet. Nicméně si myslím, že Danteho holka se k této kategorii hodí zdale najvíe. Už jen kvůli tomu, že je na samotné obálce vyobrazena písečná pláž, kterou můžeme s trochou "nadsázky" považovat za dokonalý symbol léta a bezstarostnosti, kterou s sebou ono období přináší. 
 
 
 
PODZIM - Čistý  Juliana Baggottová 
 
Přestože jsem tuhle knihu ještě nečetla, její obálka se mi hodí k pozimu více, než kterákoliv jiná. Na podzim všechno umírá, stromy ztrácejí své listy, jsou holé a bez života. No a přesně takovéto stromy vidíme i tady. Pokud si povšímnete, tak i obloha je zatažená, jako by se měl každou chvíli zpustit prudký liják. No řekněte, není to snad pravý podzim se vším, všudy? Pochmurný a neveselý..
 
 
 
 
ZIMA - Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelková 
 
Tahle kniha má zimu přímo v názvu, respektive její nejoblíbenější svátek Vánoce. Veřte, tuhle knihu jsem četla a je vážně skvělá, už jen tím, že většina lidí si představí zimu jako nehostinné období, plné sněhu a ukrutného chladu. Nicméně není tomu vždycky tak, když se řekne zima, tak mi vyskočí Vánoce, cukroví stromeček a čas strávený s rodinou a přáteli. Přesně tohle má představovat i můj poslední výběr. pohodu a klid, jež zimní období nabízi všem nám! 
 
 
P.S. Jaký by by byl váš výběr knižních obálek, co se týče těchto ročních období?
 

Elements book cover TAG

11.09.2015 19:19

Rozhodla jsem se zapojit do velmi originálního TAGu na který jsem narazila u Casion. Mým úkolem je ke čtyřem záhlandím živlům (země, oheň, voda a vzduch) obálky, které je nějakým způsobem vystihují.  Popravdě jsem byla sama tak trochu zvědavá, jak si s tímto úkolem poradím. P.S. Budu ráda, když TAG vyplníte, ale nebudu vás do toho nutit. Čili, kdo budete chtím, tak se ho zúčastněte a dejte mi do komentářů odkaz na vaše odpovědi. Moc ráda si je všechny přečtu!

 

***

Země, tak ta přichází na řadu jako první. Po pravdě jsem se nad vhodnou obálkou trochu zamyslet, ale po chvíli mě napadla právě 

Královna Tearlingu. Může za to právě ten výjev - královské sídlo stojicí na obrovitánském kopci.  Nicméně to ve mně evokuje spíše "negativní" stránku země, temnou a chladnou, ale i taková ta naše zem umí být.  

Po zemi je na řadě "dobrý sluha, ale špatný pán, čili oheň. Pro ten jsem vybrala knihu Jsem rozohněná, respektive její obálku. Ta je totiž ohně zcela plná. Hlavní hrdinka Juliett má navíc "smrtící dar", její dotek dokáže zabíjet, přesně jako již zmíněné ohnivé plameny. 

Voda u té jsem se opravdu zamyslela, jak mám vybrat jednu jedinou originální obálku, vždyť vodu lze nalézt na spoustě obálek. No, ale nakonec jsem se přesto rozhodla. Můj výběr padl právě na Ostrov lhářů. Dokonalé, že? Vždyť právě dědeček hlavní hrdinky vlastní soukromý ostrov. I ta obálka je vodičky přímo plná. Mořská hladina se na ni krásně vyjímá a odráží se na ní. Myslím, že jsem z toho psaní dostala žízeň, ach ty "kapaliny". 

 

S hlavou v oblacích (pejru) zcela přesně vystihuje náš poslední element, tedy Vzduch. Ovšem, jak víte vzduch je 

bezbarvý a neviditelný, takže ho nelze zobrazit ani na knižní obálce. Nicméně, jsem toho názoru, že nebe nám k tomuto účelu zcela určitě s klidem postačí. Musím říci, že tahle obálka je celkově jedna z nejpovedenější, no posuďte sami, není snad krásná? Taková letní a bezstarostná. Dokonale se vyjímá v mojí knihovničce!

P.S. Které obálky k jednotlivým elementům by jste zvolili vy?