Read a thony

Druhý "letní" blogový Read A Thon!

03.07.2018 12:47

Tak jsem si říkala, že už je tady dlouho celkem mrtvo, proto jsem se rozhodla vdechnout trochu života do toho umírání. Jelikož kalendář ukazuje začátek července, což pro mnohé z nás znamená v první řadě vytoužené volno a odpočinek. Rozhodla jsem se pro organizaci malého „Read a Thonu“. Šli byste do něj se mnou?

Mám v plánu jej uspořádat tento víkend (6.-8.7.2018). Já vím, je to celkem narychlo a relativně krátká doba na to se na něj připravit. Ovšem o to víc by byl výsledek zajímavější. Zároveň je to skvělá možnost, tedy alespoň pro mě pohnout se svojí „Knižní výzvou“, která v průběhu zkoušek tak trochu (hodně...) stagnovala.

Doufám, že se VÁS KNIHOMOLŮ zapojí co nejvíce, aby to nedopadlo jako minule, kdy jsem si svůj první čtecí maraton musela odbýt celý sama. Což bylo opravdu velice smutné. Tak co, vzmužíte se a půjdete do toho se mnou?

Budu velice ráda, pokud tuto akci budete aktivně sdílet na sociálních sítích a webech. Pojďme si všichni společně zpříjemnit začátek prázdnin prostřednictvím nějakého skvělého příběhu!

Vyhodnocení mého prvního Read A Thonu!

18.02.2017 11:58

Tak a mám za sebou svůj historicky první Read A Thon, který jsem si sama uspořádala. Je trochu smutné, že jsem zároveň byla jeho jediným účastníkem, ale i tak jsem si ho užila. Měla jsem totiž volno, které už mi bohužel končí, a v pondělí půjdu vstříc novému semestru. Nicméně vraťme se zpátky k Read A Thonu, jenž byl pro mne vskutku plodný, i když jsem nakonec sáhla po jiných knihách, než bylo původně v plánu!

Knihy, které byly pro Read A Thon naplánovány

Dorazily mi totiž dvě recenzní knihy, respektive jedna E-kniha (Siréna) z eReading.cz a druhým kouskem byla Univerzita výjimečných – Zrada ČBDB. Obě dvě mne samozřejmě velice potěšili a moc za ně děkuji. Takže mé rozhodnutí bylo jasné, jakmile jsem přelouskala Zakázané přání, tak jsem se okamžitě ponořila do Sirény od mé oblíbené Kiery Cassové, od které bych hltala snad i telefonní seznam. Následné byla na řada Univerzita výjimečných – Zrada a ke konci týdne jsem stihla ještě 320 stránek z posledního dílu Měsíčních kronik – Winter (kterou už jsem k dnešnímu dni úspěšně dočetla).

Knihy, které jsem nakonec přečetla

Suma sumárum jsem stihla přečíst tři knihy a celkem 1121 stránek za jediný týden. K dnešnímu dni jsem již zvládla 5. z 30. knih z mé letošní Knižní výzvy a ještě bych ráda o víkendu přelouskala alespoň polovinu z Ve tvých očích (Nicolas Sparks) a ve čtečce mám aktuálně rozečteno 27% z Čar života, které mi velice připomínají Star Wars. Tolik tedy k mému premiérově samostatnému Read A thonu, snad se nás příště sejde více. A co zrovna čtete vy? ☺ 

Pořádám svůj první Read A Thon - Zapoj se i ty!

05.02.2017 12:00

Jak už jsem avizovala v minulém článku ZDE, chystám se uspořádat svůj první Read A Thon, který vlastně už od včerejška běží, a budu trvat celý týden. Tedy ve dnech 4.2.-11. 2. 2017 se budu snažit co nejvíce relaxovat a to bych nebyla já, abych si u toho nečetla. Uděláte mi ohromnou radost, pokud se zapojíte společně se mnou a budeme tak moci své výsledky navzájem porovnat. Tak tedy začínáme!

Můj seznam titulů, které si chci přečíst je poměrně hutný. Velká většina z toho jsou však resty z minulého roku. Ráda bych dočetla Zakázané přání, které mě opravdu mile překvapilo a zatím se mi vážně líbí, snad se to na těch posledních 99. stranách nezmění. Dále tu mám Winter, kterou jsem dostala již na Mikuláše, ale zatím mi leží ve skříni a čeká na to, až budu mít čas. Všichni si jí nesmírně chválíte, tak jsem zvědavá.

Další příjde na řadu Třpytný dvůr, ke kterému se asi nedostanu, protože přeci jen je poslední díl Měsíčních kronik opravdu vypasený, ale kdyby náhodou. A jako pojistka“ mi slouží  Dům, ve kterém…  jenž jsem obdržela na festivalu Humbook a ještě jsem se k ní nedostala. Zároveň by to byl čtecí přírůstek do projektu „Únor s Fragmentem“.

No uvidíme, kolik toho ve skutečnosti stihnu, osobně si myslím, že dál jak k dočtení Winter se nedostanu, ale třeba sebe sama příjemně překvapím.

Den první 4.2.2017

Co se týče mého prvního dne, tak ten ani zdaleka nebyl tak bohatý na čtení, jak bych ve skutečnosti chtěla. Dopoledne k nám přijela návštěva a sotva odjela, tak jsme vyrazili do kina na Psí poslání, které se mi opravdu hodně líbilo. Táta a brácha v kině dokonce brečeli, i já jsem měla co dělat, abych taky nezačala. Byl to neskutečně dojemný a krásný příběh, určitě se s vámi o něj musím v recenzi podělit. Večer jsem tak přečetla necelé tři kapitoly Zakázaného přání a šla jsem spát. Nicméně dnes mám spoustu času to napravit! 

Letní čtecí maraton!

30.06.2016 12:26

                                                   

Konečně mám více volného času a tak jsem se rozhodla, že budu číst, co nejvíc to půjde. Právě proto jsem se rozhodla zúčastnit se prvního Read a thonu na tomto blogu.

Čtecí maraton pořádá Ada W. ve dnech od 1.-7. 7. 2016. to je podle mne skvělé datum, vzhledem k tomu, že touhle dobou už má většina z nás volno!

Chystám se toho přečíst opravdu mnoho, ráda bych dočetla Tažení do Tearlingu a pustila se do Univerzity výjimečných. No, a pokud zbyde čas, tak bych si ráda spravila náladu Dcerou od Kiery Cass.  A samozřejmě nesmím opomenout ani na Serafinu a černý plášť, protože tahle kráska si ve čtečce doslova říká o mou pozornost!

 

Je to ode mne celkem troufalé, tak uvidíme, kolik toho nakonec přečtu. Pojďte do toho s námi a zapojte se i vy, alespoň bude nějaká ta knihomilská sranda! ツ