Unboxing

Unboxing - #10

06.10.2016 12:41

 

Všimla jsem si, že už je to pěkně dlouhá doba co tady na webu byl nějaký ten unboxing, i když vás určitě náramně baví. Poslední se tady objevil v polovině srpna, nuže je čas to napravit!  Nemám snad pravdu? Nuže, včera jsem přišla domů ze školy a našla na stole poměrně velký balíček. Okamžitě jsem věděla, o co jde, dorazily mi totiž dlouho očekávané recenzní výtisky. Tyhle nové krásky bych vám ráda představila v dnešním „rozbalovacím článku“.  Tak se do toho tedy dejme!

***

Internetové knihkupectví Fantasya.cz, kterému tímto velmi děkuji. Mi k recenzi poslalo dvě žhavé a velmi diskutované novinky. A, to sice osmí díl Harryho Pottera, do kterého jsem se samozřejmě hned nedočkavě pustila. Je sice velmi zvláštní a zatím se příběh jen rozjíždí, ale jsem na něj opravdu neskonale zvědavá!

Dalším skvělým kouskem byl „re-telling“ známých příběhů Tisíce a jedné noci, čili všemi opěvovaná Pomsta a rozbřesk, která mě hned upoutala svou nádhernou obálkou! I na ní se strašně moc těším!

Do karet mi hraje i to, že kvůli nějaké konferenci, která se koná dnes, a zítra na naší fakultě máme dva dny studijní volno! Takže si mohu nerušeně číst. Avšak zítra plánuji zajít do kina na Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, měli byste pak zájem o filmovou recenzi?

Tolik tedy k dnešnímu rozbalování, nezapomeňte se mi ještě pochlubit, co přibylo do knihovniček vám!

Unboxing - #9

12.08.2016 19:20

Poslední dobou mi přišli hned tři balíčky s recenzními výtisky, proto bych se s vámi o ně chtěla podělit. Možná jste si už všimli, že se v této rubrice objevují jen knihy, které mi přišli k recenzi. Je tomu skutečně tak, protože já si své vlastní knihy kupuji většinou v knihkupectví anebo popřípadě jako e-knihy, takže ani v jednom, ani v druhém případě je nerozbaluji. Nicméně dost mým řečí okolo, vás určitě zajímá, co mi pošťák donesl, nemám pravdu?

***

V prvním balíčku se ukrýval romantický příběh ze života s poněkud zvláštním názvem Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala. Příběh vypráví o dvou nejlepších kamarádech Holly a Alexovi, kteří by mohly být možná i něco víc, než jen dobří přátelé, kdyby nepromarnili svou šanci. Za knihu velmi děkuji knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ.

Z další zásilky jsem měla taktéž velkou radost ČDBD mi k recenzi poslala žhavou fantasy novinku z produkce nakladatelství CooBoo a to sice nic víc, než všemi diskutovaný Dvůr trnů a růží, do knihy jsem už nakoukla a opět v ní nechybí ani mapka krajiny! Už se těším a moc děkuji!

Třetí zásilku jsem s obrovským napětím očekávala, ukrýval se v ní totiž první díl ilustrovaného Herryho Pottera, jehož osmí díl (respektive scénář k divadelní hře) vychází v překladu už 24. září! Ihned jsem si tuto krásku prolistovala a nemam slov, je úžasná! Ilustrace zkrátka nemají chybu, už se nesmírně těším na návrat do Bradavic! Velmi děkuji e-shopu Dobré Knihy za možnost spolupráce i recenzní výtisk, velmi si toho vážím!

No a nakonec abych nezapomněla, minulý týden jsem si koupila sice starší, ale přeci jen velmi vychvalovanou knihu Amy a Roger na cestě a ještě navrch jsem k tomu přidala i Zamilovanou hypnotizérku. Takže toliko k mým knižním přírůstkům! 

 

Unboxing - #8

04.08.2016 17:34

Tak už se zase rozbalovalo, konečně je totiž léto, což také znamená více času na čtení! A dnes přišla pořádná novinka. Internetový portál Fantasya.cz, kterému tímto děkuji, mi poskytl k recenzi všemi opěvovanou Stínovou královnu, jenž je žhavou novinkou z produkce nakladatelství Baronet. Vy všichni si ji chválíte, tak jsem na ni také přirozeně zvědavá, doufám, že po dočtení budu i nadšená Už jste měli možnost si knihu také přečíst? Pokud ano, jak se vám líbila? Anebo se na knihu ještě také chystáte? 

***

Nemohla jsem si rovněž nevšimnout, jak je knižní předsádka zevnitř řešena. Obsahuje totiž krásně propracovanou mapu celého fantaskního světa. Velmi mě zaujalo rovněž samotné zpracování obálky, na níž je zobrazeno černé jablko, které zcela jistě odkazuje na pohádku o Sněhurce, kterou je celý příběh inspirovaný.

Z venku, tedy alespoň na první pohled vypadá kniha nádherně a já jsem zvědavá, zda taková skutečně je. Osobně doufám, že ano.

Tímto bych ještě jednou ráda poděkovala portálu Fantasya.cz za možnost recenzovat tuto populární knižní novinku!

Unboxing - #7

22.07.2016 16:06

Dnes mi přišel jeden hodně dlouho očekávaný balíček z internetového obchodu arara.cz. Právě oni nedávno nabírali nové recenzenty pro spolupráci a mě se také poštěstilo. Což jsem zpočátku vůbec neočekávala, ale jsem za možnost spolupráce opravdu vděčná a vážím si jí! V balíčku mi kromě krásné knihy přišel ještě milý dáreček v podobě filmového DVD a pohlednice s citátem. Za oba dárečky hrozně moc děkuji, hrozně moc mne potěšily! Avšak vás určitě zajímá, jaký knižní skvost se v balíčku ukrýval, nemám snad pravdu? 

***

Při rozbalování na mě vykoukla žhavá novinka od velmi známé spisovatelky Jojo Moyesové, která je známá hlavně svou prvotinou Než jsem tě poznala, jejíž filmová adaptace je aktuálně v kinech velmi úspěšná. Nicméně na rozdíl od ní by její román Jeden plus jedna měl představovat spíše oddychovou a nenáročnou četbu, která by měla potěšit snad každého.

Na recenze, které se k této knize vztahují, narážím snad na každém kroku a musím říci, že jsou skrz na skrz pozitivní, ba co víc, všichni si tohle dílko neskonale pochvalují. Takže jsem na něj přirozeně také zvědavá.

V balíčku se ukrýval ještě pohled s pěkným knižním citátem a DVD – Malý kousek nebe. Film jsem zatím ještě neviděla, takže se na něj těším o to více!

Ještě jednou bych chtěla velmi poděkovat e-shopu arara.cz za možnost spolupráce a za poskytnutí recenzního výtisku. Děkuji mnohokrát, velmi si této spolupráce vážím a děkuji za ní!

P. S. Prosím neváhejte a sledujte mě také i na Facebooku, který je teď poměrně nový! 

Unboxing - #6

12.07.2016 12:44

Už je to nějaký ten pátek, co se na blogu objevil příspěvek do rubriky Unboxing, tedy rubriky, která pojednává o tom, co pěkného mi pošťák přinesl ke čtení.  Rovněž jsem se rozhodla pro vás tyto příspěvky poněkud vylepšit tak, abyste si je více užili. Přeci jen ty malé obrázky balíčků nebyly nic moc, nemám snad pravdu? Dejte mi prosím tedy vědět, jak jste s novým zpracováním spokojení a případně, zda se vám zamlouvá více, než to předchozí! No a teď už dost toho chození okolo horké kaše, pojďme se tedy povídat, co pěkného se ukrývalo v balíčku tentokrát!

***

V malém papírovém balíčku se skrývala horká novinka letošního jara a to sice pokračování, tedy lépe řečeno jakýsi „spin-off“ mé oblíbené série Hraničářův učeň. Na knihu jsem se ohromně těšila už od té doby, co bylo avizováno její vydání u Egmontu.

Jak by také ne, vždyť kdo by si neoblíbil věcně nabručeného dobráka Hlata? Po té, co jsem na několika knižních webech narážela na velmi pozitivní ohlasy, tak bylo rozhodnuto, kniha musela být moje! Proto jsem velmi ráda, že mi ji k recenzi poskytlo naprosto skvělé internetové knihkupectví MegaKnihy, kterým tímto velmi děkuji! V balíčku se mimo jiné ukrývala pěkná záložka a samolepka, zkrátka drobnosti, které vždy potěší!  A  já už se neskonale těším, až se pustím do čtení! 

Už jste knihu někdo četl, popřípadě jak se vám líbila? Určitě se mi nezapomeňte do komentářů pochlubit se svými dojmy a nejnovějšími knižními přírůstky!  

Unboxing - #5

01.04.2016 21:54

Tak nějak až teď mi došlo, že jsem se vám vlastně dočista zapomněla pochlubit se svými knižními přírůstky. V průběhu uplynulých třech týdnů se mi sešly tři krásné recenzní výtisky. Od Megaknih mi přišel další recenzní výtisk, ale tentokrát jsem se na něj těšila snad ještě více, než na ty předchozí.  Prémiově mi taktéž dorazila kniha i z knihkupectví Fantasya.cz, kde už mám sice spolupráci dohodnutou delší dobu, ale na knižní hitovky jsem měla vždy smůlu, protože poměrně brzy byly v trapu. No a poslední přírůstek si ke mně našel cestu z Československé bibliografické databáze, se kterou jsem začala spolupracovat poměrně nedávno. Ze všech knížek mám obrovskou radost. No, ale vy už jste určitě celý žhavý zjistit, co, že mi to obohatilo knihovničku. Nemám snad pravdu? Tak já už vás tedy nebudu napínat a představím vám své nové čtivo. P. S. Určitě se mi nezapomeňte do komentářů pochlubit se svými novinkami!

***

Už je to tak, v dnešním příspěvku se můžu pochlubit hned třemi kráskami. Megaknihy mi k recenzi poskytly třetí díl tygří ságy a to Tygrovu plavbu. Už jsem ji úspěšně dočetla a na příští víkend chystám recenzi!  Z Fantasya.cz ke mně připlula žhavá CooBoolínská novinka Všichni jsme hleděli vzhůru, která má vypovídat o blížící se katastrofě. Ovšem spíše než o konci světa, je to daleko více lýčení o problémech běžných maturantů, ale není to vůbec špatné počtení. Poslední úlovek se ke mně dostal z Československé bibliografické databáze. Od nich jsem obdržela sice starší, leč naprosto úžasnou knihu Kde hvězdy stále září. Její recenzi už naleznete na webu ČBDB ZDE

    

Unboxing - #4

26.02.2016 15:14

Včera večer jsem byla znenadání vyrušena od své četby Československých ústavních dějiny. Dostala jsem totiž zprávu, že mám v dohledné době očekávat balíček. Samozřejmě jsem z této smsky měla velikou radost. Díky nově uzavřené spolupráci s knihkupectvím KNIHY DOBROVSKÝ na mě měl čekat nový recenzní výtisk. K mému ještě většímu nadšení a těšení přispěl i fakt, že dnes dopoledne mě onen  balíček vyčkával na poště. Chci se tedy s vámi o něj podělit.  Doufám, že i samotná kniha, jenž ukrývá, bude nadmíru skvělá, na Databázi knih získala neuvěřitelné 90% ohodnocení. No, já už vás nebudu dále napínat a ukážu vám, který knižní skvost se ke mě dostal tentokrát. P. S. Které knihy přibyly v poslední době do vašich knihovniček, neváhejte se pochlubit do komentářů!

***

Ach ano, v onom záhadném balíčku se ukrývalo další pokračování tygří ságy s názvem Tygrova stezka. Původně jsem zamýšlela, že si vezmu něco jiného, ale jakmile jsem se naplno ponořila do prvního dílu této tetralogie, tak mi bylo hned nad slunce jasné, že nutně potřebuji i druhý díl. Zvláště, když má tak přenádhernou obálku. Zatím jsem lehce za polovinou Tygrova prokletí, ale už teď se těším, že naň budu moci rovnou navázat. V balíčku jsem našla ještě přehled chystaných novinek nakladatelství Omega. Za novou spolupráci velmi děkuji KNIHY DOBROVSKÝ!

Unboxing - #3

19.02.2016 14:53

Včera jsem měla zrovna před přednáškou, když mi přišla smska od mamky, že mi konečně dorazil recenzní výtisk od Martinus.cz. Na tento příběh jsem se vážně moc těšila, protože před nedávnem mi o něm básnila kamarádka. Moje očekávání se ještě umocnilo hodnocením tohoto titulu na Databázi knih, kde získal nemalé ohodnocení přes 80%.  Navíc jsem  zatím nečetla žádnou knihu s podobnou tématikou.  Ani nic, co by bylo přímo situované do země, kde se děj odehrává. Zkrátka a dobře, jsem zvědavost sama. No a co, že mi to vlastně přišlo? P. S. Které knihy přibyly v poslední době do vašich knihovniček, neváhejte se pochlubit do komentářů!

***

Jistě už jste poznali, že se jedná o první díl s tygří série, který nese název Tygrovo prokletí. V balíčku mi kromě knihy dorazilo ještě spousta drobných dárků, za které rovněž moc děkuji. Velkou radost mám zejména z překrásného věnování - "...Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla...". Knížku už jsem rozečetla a zatím jsem velmi nadšená, tak uvidíme. Rovněž si ohromně vážím nové spolupráce právě s internetovým knihkupectvím Martinus.cz a moc za ní děkuji! 

Unboxing - #2

11.12.2015 23:06

Včera jsem se vrátila ze školy a spatřila na stole balíček. Byla jsem vážně hrozně nadšená, protože tuto knihu už si chci opravdu velmi dlouho přečíst, zvláště pokud k tomu přepočtu, že mojí touhu umocňuje nespočet kladných recenzí, na které poslední dobou narážím. Tímto článkem bych zároveň velmi ráda poděkovala e-shopu Megaknihy za poskytnutí recenzního výtisku! No a jakáže kniha mi to vlastně přišla?  P. S. Které knihy přibyly v poslední době do vašich knihovniček, neváhejte se pochlubit do komentářů!

***

Už jste asi poznali, o jakou knihu se jedná. No, a pokud ne, tak vám to mile ráda prozradím, v balíčku se totiž ukrývala žhavá novinka letošních Vánoc! Ano, správně jedná se o velmi vychvalovaný "soubor" tří povídek Sněží, sněží. Musím říci, že už se nemůžu dočkat, až se pustím do čtení, ale zároveň si chci knihu ponechat až na vánoční volno, kdy si ji budu moct naplno vychutnat!

Unboxing - #1

21.09.2015 13:54

Předně bych se ráda omluvila za značnou neaktivitu, ale právě jsem se vrátila z jezdeckého Mistrovství Evropy, tam se mi celkem i dařilo. Nicméně teď zase zpátky k tématu. Jak jste si zajisté všimli, tak už i na tento web zavítal knižním blogům známí unboxing. V této rubrice vám budu představovat nové knihy, především tedy ty, které jsem dostala ke zrecenzování. Díky své nové spolupráci s internetovým e-shopem Megaknihy jsem obdržela svůj první recenzní výtisk, tímto bych chtěla ještě jednou Megaknihám moc poděkovat a s vámi se o radost z rozbalování podělit. P.S. Co vy a knižní přírůstky, nebojte se pochlubit!

 

***

Konečně jsem se také dočkala a budu si moci osobně přečíst zatím nejžhavější novinku tohoto podzimu Skleněný trůn. Četla jsem na něj spousty pochvalných recenzí, tak doufám, že i já z něj budu stejně nadšená. Přišel mi v pečlivě zabaleném balíčku spolu s nálepkou Megaknih a sběratelskou záložkou. No záložek není u knihomolů nikdy dost, zvláště tahle se mi ohromně líbí! Už teď se nemohu dočkat, až se pustím do čtení!