Divotání - Šepotání z Říše divů byl jen začátek...

28.08.2015 13:37

A.G. Howardová - Divotání 

Originální název: Unghiled 
Rok vydání: 2015 (originál vydán 2014)
Počet stran: 432
Vazba knihy: Vázaná
Nakladatelství: CooBoo

Výlet do temnější Říše divů pokračuje!

Allysa má konečně vše, co by si jen mohla přát. Milujícího přítele Zacha, který pro ni zdá se udělá první poslední. Navíc se s ním chystá po maturitě do Londýna, aby tam studovala na jedné z nejlepší uměleckých škol na světě. Její maminka je zpátky doma. Život zdá se konečně začíná dávat smysl, ovšem není tomu úplně tak. 

All je totiž praprapravnučkou slavné Alice Liddellové, kterou zná celý svět díky její literární předloze Alenka v Říši divů. Po své "slavné příbuzné" nezdědila jen zdánlivě stejné jméno, ale i klíč k tajuplné Říši divů, která je však ve skutečnosti mnohem, mnohem temnější než její literární předloha. No a právě temné stíny podsvětnické minulost se právě teď snaží zničit vše, co je Allyse tak drahé, proto je nucena vrhnout se znovu střemhlav do problému podsvětnického světa, aby zachránila vše, na čem ji záleží. Ovšem teď je v sázce daleko více, než jen její vlastní hlava!

***

"Pravda je ve tvé krvi. Copak tvé obrazy lžou?“  Nejraději bych mu vynadala, že mě špehoval i ve škole, ale to nezmění nic na faktu, že má pravdu. I když scénám na svých výtvorech příliš nerozumím, jedno je jasné - v téhle říši není něco v pořádku. A prsty v tom bude mít Červená Královna.
 

Další naprosto skvělá jízda od začátku, až do konce! 

Kniha nás opět zavede za našimi přáteli do světa lidí, ačkoliv (a musím říci, že k mé nemalé lítosti) se v tomto díle do Podzemní říše nepodíváme, nicméně o podsvětníky rozhodně nouze nebude, ba naopak potkáte je téměř na každém kroku. Musím podotknout, že bylo velmi komické pozorovat, jak si ty malé "podzemní zrůdičky" počínají v našem světě. S jejich náhlou  návštěvou se nám ovšem  začíná vyvíjet i samotná hlavní hrdinka. Zatímco v prvním díle se zdála býti poněkud zaujatá sama sebou a svými milostnými trablemi, tak tady si naopak začne více uvědomovat svou magickou, byť ne vždy světlou stránku, což je oproti prvnímu dílu výrazná změna k lepšímu. 

druhém díle této série nám konečně autorka velice pomaloučku poodhaluje všechna ta "šokující tajemství", která už tak dlouho sužují celé pokolení Liddelový. Věci se daly do pohybu a zdá se, že tajemství a intriky, které měly zůstat spát hluboko pod zemských povrchem, se nyní derou ven. Kdo je vlastně přítel a kdo naopak zrádce? Zdá se, že Allysa už nemůže věřit dočista nikomu. 

Zvednu si karafu k očím, abych si Morfea lépe prohlédla. „Šach mat, zlatíčko. Uvědomuješ si, že tě porazila moje lidská stránka i bez kouzel?“ Na rozdíl od opravdové můry, která by se v karafě utloukla k smrti, visí Morfeus hrdě a elegantně pod zaobleným krkem a upřeně na mě zírá vypouklým hmyzím pohledem. Kdyby měl místo sosáku ústa, věděla bych hned, jestli září hrdostí, nebo soptí vzteky. Jak ho znám, možné je obojí.

Užasná kniha a ještě úžasnější konec, u kterého budete nevěřícně třeštit oči!

Závěr knihy byl jedním slovem ohromující, nevěřila jsem svým vlastním očím, že je konec. Proč to muselo skončit zrovna v tom nejzajímavějším momentu?  Autorka nás zkrátka před závěrečným dílem napíná jako kšandy. Ach, poslední díl bude zřejmě naprosto dokonalý, vždyť i druhý byl milionkrát lepší jak ten počáteční. 

S jistotou můžu říct jen jedno, tahle trilogie má nakročeno k tomu, stát se tou nejlepší, kterou jsem měla tu možnost letos přečíst. Za mě je to tedy absolutní hodnocení, tedy 5 z 5 hvězdiček. Tímto bych chtěla velmi poděkovat nakladatelství  CooBoo za poskytnutí recenzní e-knihy!

Divoká bolest se mi zakousne až do páteře, podlomí se mi kolena a já se hroutím na tvrdý beton. Chci aspoň křikem upozornit ostatní, ale bolest mi sebere všechen vzduch z plic a zamkne mi hlasivky na klíč. v nohou. Křídlo mám na cáry a drahokamy z nich sněží na studenou zem.

Zpět

Vaše komentáře k recenzím

Datum 21.12.2018

Vložil TheMelorry (srdceknih.blogspot.cz)

Titulek Pěkná recenze

Odpovědět

Na sérii jsem se chystala už dávno. A pořád jsem se k ní nedostala. Opravdu ráda bych to ale v budoucnu napravila. :)

Datum 31.01.2016

Vložil Eliz

Titulek walletofinfinity.blogspot.cz

Odpovědět

Další série, ke které jsem se zatím nedostala :P

Datum 09.02.2016

Vložil Nasťa

Titulek Re: walletofinfinity.blogspot.cz

Odpovědět

A to je velká chyba, protože opravdu stojí za to! :)

Datum 04.12.2015

Vložil Casion

Titulek Skvelá kniha

Odpovědět

Kniha sa mi páčila, priznám, že viac než druhý diel najmä vďaka pútavému záveru.

Casion
www.my-fantasydream.blog.cz

Datum 30.01.2016

Vložil Nasťa

Titulek Re: Skvelá kniha

Odpovědět

Mě právě taky, na závěr jsem zůstala ještě chvíli po dočtení v úžasu koukat, tak nějak mi pořád nedocházelo, že kniha už nemá další stránky, protože to bylo prostě úžasné! :D