Neslyšno - Ticho může být prokletím!

29.04.2016 17:12

Richelle Mead- Neslyšno

Originální název: Soundless
Rok vydání: 2016 (originál vydán 2015)
Počet stran: 244
Vazba knihy: Měkká
Nakladatelství: Domino

Na vrcholku hory stojí osamělá vesnice!

Vysoko na samém úpatí hory se nachází osamocená vesnička, kterou ze všech stran obklopují mohutná skaliska. Její obyvatelé jsou naprosto bezradní a odkázáni na pomoc z venčí. Jejich jedinou záchranou je důl na drahé kovy. Právě z výměny oněch metalurgických cenností žijí. Posílají je totiž po laně dolů, do království v údolí. Na oplátku se jim od Správce lana dostane něco malého k snědku. Jenže příděly jsou každým dnem o něco menší, krom toho se k obyvatelům vesničky nedostane nic než zkažené a zplesnivělé zásoby. Ačkoliv v úpatí pod horou se to zelení a životem jen hemží. 

Nicméně lidé nahoře v usedlosti si o světě "tam dole" mohou nechat jen zdát. Už po staletí jsou totiž stíhány tajemnou kletbou, díky níž přišli již před mnoha lety o sluch. Jsou tak teď odkázány žít pouze v naprosté tichosti. Jenže pak přijde další rána. Celá populace totiž začíná postupně ztrácet ještě i zrak, a tak hrozí, že za chvíli celá generace pomře hladem a neschopností.  

***

Teprve když skončím a o krok ustupuji, abych zkontrolovala své dílo, uvědomuji si, jaké zprávy vlastně zaznamenávala. Smrt. Hladomor. Slepota. Další pochmurný den v naší vesnici. Na to se však zrovna teď nemohu soustředit, neboť naši mistři mají každou chvíli přijít. Děkuji, Fej, znakuje mi Čang Ťing a vzápětí si ode mne bere své nástroje. Rychle přikyvuji a pak spěchám k vlastnímu plátnu na druhé straně místnosti, právě v okamžiku, když chvění podlahy ohlašuje příchod starších. Zhluboka se nadechuji, ráda, že jsem znovu zachrá­nila Čang Ťing před problémem. S úlevou však přichází i dě­sivé zjištění, že už to nemohu déle popírat, zrak mé sestry se zhoršuje.

Jeden dráslavý zvuk vám může změnit život!

 P ak se ovšem stane něco, co nikdo nečekal. Mladou umělkyni Fej probudí uprostřed noci srdceryvný šum. Teprve postupně zjišťuje, co to všechno znamená, jedná se totiž o zvuk. Mocný lidský smysl, který byl jejím předkům odebrán. Krok za krokem začíná dívka přicházet na to, k čemu je vlastně dobré vnímat zvuky okolo sebe. Až se situace začíná zdát nevyřešitelnou. Rozhodne se Fej podniknout naprosto ztřeštěnou věc, sestoupit dolů do vsi Pej-kou. Doufá, že právě tam nalezne odpovědi na to, co se ve skutečnosti stalo s její vesnicí. 

Richelle Mead se konečně odhodlala ukázat se svým čtenářům ve zcela novém světle. Odhodila totiž na čas upíří příběhy a stvořila něco naprosto jedinečného. Příběh, jenž je umně zasazen do období císařské Číny. Nicméně, to by nebyla Richelle, aby to svého vyprávění nevložila trochu té magie, které se však zcela chytře mísí s běžným světem smrtelníků. 

***

Naše vesnice se smířila s tichem, když naši předkové z neznámých důvodů před mnoha generacemi přišli o sluch, ale pohroužit se do temnoty? Tenhle osud nás všechny děsí. Podobné myšlenky musím dostat z hlavy a nasadit chladnou tvář, protože moji mistři začínají procházet kolem řad pláten. Ve vesnici je šest starších a každý dohlíží nejméně na dva učedníky. Většina starších také ví, kdo je nahradí, a vzhledem k tomu, ke kolika nehodám zde dochází, a také vzhledem k počtu nemocných je vycvičení náhradníků nezbytným opatřením. Někteří učedníci stále ještě soutěží o to, kdo se stane nástupcem konkrétního mistra, ale já se o své místo nebojím.

Nenáročný děj s roztomilým koncem, který vás snad i překvapí!

Autorka napsala velmi čtivou knihu, které nechybí ani krásně propracované popisné pasáže. Ty se zabývají hlavně sluchem jako takovým a odkrývají tak věci, které nám dnes přijdou jako zcela samozřejmé. I přesto, že hlavní zápletka není nijak složitá, tak ji určitě ocení každý fanoušek této spisovatelky, ale nejen je. Na své si přijde snad opravdu každý, kromě akčních pasáží totiž v pozapomnění nezůstala ani romantika, anebo i trocha toho té mytologie. Avšak každý tento prvek se naprosto skvělé prolíná s dobře vymyšlenou dějovou linkou. A tak se nestane, že byste se při čtení nudili. 

Já sama jsem se nesmírně těšila na další dílo této spisovatelky, její předešlé tituly totiž nebyly vůbec špatné. Ale i tak, nepatřím zrovna k milovníkům literatury s motivy vampýrů. Možná právě proto jsem si příběh neskonale užila, hlavně tedy jeho konec. Myslím, že by mi nevadilo, kdyby z pera Mead vzešlo zase něco podobného. Za sebe hodnotím Neslyšno 4 z 5 možných hvězdiček Touto recenzí bych velmi ráda poděkovala e-shopu eReading.cz za poskytnutí recenzní e-knihy,TAM si můžete také přečíst i samotnou ukázku z knihy!

Li Wej ukazuje otci na čelo. Něco se stalo! Kdybych na poslední chvíli nezasáhl, mohlo to být o hodně horší. Už v dole nemůžeš pracovat. Pao však zůstává neoblomný. Můžu a budu! Vidím dost na to, abych mohl dělat svou práci. Na ničem jiném nezáleží. Ale tady nejde jenom o tvou práci. Li Wej vypadá, jako by se musel velmi ovládat, aby zůstal klidný, v očích však má téměř paniku. Nejde jenom o tvůj život. Tady už jde o životy ostatním. Ohrožuješ je už jen tím, že tam s nimi dole jsi. Vykašli se na tu svou hrdost a jdi do důchodu.  Hrdost je to poslední, co mi zůstalo, odpovídá Pao. To poslední, co zůstalo nám všem. Všechno ostatní nám berou. Slyšel jsi tu poslední zprávu o jídle, ne? Když nám teď snížili příděl, potřebují mě dole ještě víc. A taky že tam půjdu, a budu konat svou povinnost. Nehodlám sedět na náměstí s ostatními.

Zpět

Vaše komentáře k recenzím

Datum 04.04.2020

Vložil vklllcfu

Titulek svfcjgdw

Odpovědět

<a href="https://womensnet.org.za/groups/tech-deck-skateboarding-hack-download-free-shopping">https://womensnet.org.za/groups/tech-deck-skateboarding-hack-download-free-shopping</a>
<a href="https://social.sissy-central.com/groups/simons-cat-crunch-time-hack-download-unlimited-money">https://social.sissy-central.com/groups/simons-cat-crunch-time-hack-download-unlimited-money</a>
<a href="https://social.sissy-central.com/groups/clock-of-atonement-online-cheat-free-ads-to-get-tips">https://social.sissy-central.com/groups/clock-of-atonement-online-cheat-free-ads-to-get-tips</a>
<a href="https://yangiharakat.com/groups/maleficent-starfall-guideline-hack-lives-magic">https://yangiharakat.com/groups/maleficent-starfall-guideline-hack-lives-magic</a>
<a href="https://ryde.jacobbeasley.com/groups/rocket-war-clash-in-the-fog-hack-free-defense-multiple">https://ryde.jacobbeasley.com/groups/rocket-war-clash-in-the-fog-hack-free-defense-multiple</a>

Datum 04.04.2020

Vložil Unsully

Titulek поисковое продвижение сайтов в google Самара

Odpovědět

Скажем, вы обладатель нового интернет-ресурса, который имеет приятный стиль, удобную навигацию и нужную для гостей информацию. Но на онлайн-сервис ни кто не заходит. Что делать? Если у вас есть собственный бизнес мы поможем вам создать продающийся сайт. Не тайна, ни одно действительное или виртуальное предприятие не может продвигаться независимо. Любой компании требуется помощь в приобретении популярности, а во Глобальной сети без нее категорически не обойтись из-за яростной конкурентной борьбы.Мы занимаемся разработкой пейджа. Здесь мы готовы запустить настоящий проект в течение семи суток. Сверх выдачи изготовленных онлайн-сайтов, мы выполняем сервисы технической поддержки: уместное продление хостинга и доменного имени, добавление контента на интернет-сервис, публикация новинок. Наши услуги несомненно помогут вам стать фаворитом на необъятных просторах интернета.

[url=https://apistudio.ru]продвижение сайта в сша[/url]

Если вам нужно продвижение или создание сайта - пишите на sales@apistudio.ru

Datum 04.04.2020

Vložil CyberXZef

Titulek Eskadron -- new loved by horse riders all around the whole world

Odpovědět

Eskadron is among the most valued high-street manufacturers in the world that focuses on the creation of highquality equestrian clothing and equipment. This Italian concern has been set by Pikeur wanting to fulfill with the jockeys' needs, who were searching for professional but also stylish equestrian accessories. So, what makes Eskadron therefore special and why their selections are so popular among riders?Eskadron Why would bikers from all around the world love this brand?
Eskadron continues to be exceptionally popular with horse-riding fans for twelve or even more years now. This brand's products are characterized by their top quality attention for detail. Eskadron can be appreciated for their unique practicality, elegance, innovativeness of their endeavors, contemporary style and design, and accessibility. The new offer includes both professional items and ones for recreational riders. So, you'll find basic design clothes, professional design, and various accessories necessary for the proper saddling of a horse. Eskadron offers saddle fabrics, halters, rugs, bell boots for horses, vases, fly hats, drapes, however also hoodies, t-shirts, breeches, also show coats. These products come from the eu, which additionally verifies their quality.Eskadron's collections
Eskadron has lots of collections. Some are seasonal, others are always available in their deal. The very popular collections of the brand are:
Vintage Sports - launched twice per year, this line is composed only of horse riding equipment. Products using this collection are extremely easy, in conventional soft colors but at exactly the same time quite tasteful.
Platinum Card - launches once annually for people who prefer traditional solutions. You will mostly find black and gray colors together with delicate picture motifs.
Young Star - line for kids that begin their experience with horse riding. It's basic horseriding accessories in bright colours and extraordinary patterns.
Equestrian Fanatics - clothing line made for riders that like to stand outside. Available jackets, hoodies, and backpacks successfully unite casual clothing with equestrianism.
Classic offer - Their constant offer of clothing, equipment, and accessories. You can find products used for training and regular rides but additionally elegant reveal clothing.

Eskadron is a new used by cyclists from all over the globe. For the benefit of riding and safety both yours and your horse's, it might be well worth buying top quality articles, which will allow one to fully appreciate this exceptional sport.

Datum 03.04.2020

Vložil Searchnok

Titulek Chinese Blowjob Porn videos

Odpovědět

BBW [url=https://www.google.gy/url?q=https://www.tiaporn.com/c/sex-tape/]asian party tiny tits dick[/url] Dress [url=https://images.google.com.do/url?q=https://www.tiaporn.com/c/serena-blair/]arab gay teen 18 19 ebony massage indian hard fuck[/url] French Amateur [url=https://www.i2i.jp/linkdego.php?url=https://www.tiaporn.com/c/cayenne-klein/]vibrator friend pantyhose[/url] European [url=https://nunet.ca/link_r.php?fn=https://www.tiaporn.com/c/kathy-anderson/]vacuum hairy arab black & arab[/url] Country [url=https://authentication.red-gate.com/identity/forgotpassword?returnurl=https://www.tiaporn.com/c/filipina/]braids hood creamy pussy[/url] Doll [url=https://www.mysweetfatty.com/cms2/out.php?c=1&gid=175&id=132244&s=85&url=https://www.tiaporn.com/c/jacuzzi/]funny busty milf sissy[/url] Machine Fucking [url=https://asianporn-pictures.com/crtr/cgi/out.cgi?id=15&l=top_top&u=https://www.tiaporn.com/c/cartoon/]rubber rough sex bimbo[/url] Arab In 3some [url=https://images.google.co.vi/url?q=https://www.tiaporn.com/c/private/]thick chastity belt bdsm[/url] French In Public [url=https://www.stardiamondcorp.com/outurl.php?url=https://www.tiaporn.com/c/blowbang/]downblouse teacher blue eyed[/url] Prostate [url=https://bobm.allabouthoneymoons.com/redirect.aspx?destination=https://www.tiaporn.com/c/filipina/]costume foreplay japanese feet[/url] Peehole [url=https://images.google.sc/url?q=https://www.tiaporn.com/c/undressing/]asian amateur teen 18 19 mom thai big tits[/url] Shemale In Solo [url=https://maps.google.co.in/url?q=https://www.tiaporn.com/c/edyn-blair/]dick flash japanese femdom bbw[/url] Sperm [url=https://deutsche-sexkontakte.net/wp-content/plugins/AND-AntiBounce/redirector.php?url=https://www.tiaporn.com/c/sirale/]czech cum asian animation first time[/url] Ball Kicking [url=https://images.google.dz/url?q=https://www.tiaporn.com/c/store/]gokkun competition shemale in solo[/url] Doll [url=https://images.google.com.vn/url?q=https://www.tiaporn.com/c/spreading/]flirting asian hotel shoejob[/url] Mom [url=https://vorhilfe.de/redirect/https://www.tiaporn.com/c/foursome//]limousine blooper asian big cock[/url] Nude Stockings [url=https://cse.google.com.vn/url?q=https://www.tiaporn.com/c/husband/]fingering hitch hiker massage[/url] Arab Creampie [url=https://www.livolobelgium.be/catalog/view/theme/_ajax_view-product.php?product_href=https://www.tiaporn.com/c/weird/]pissing shemale fucks guy peehole[/url] Taxi [url=https://www.startparade.net/linkto.php?url=https://www.tiaporn.com/c/socks/]adorable asian balls french mature[/url] Indian Fingering [url=https://www.internet-radio.com/player/?mount=http%3A%2F%2F92.59.9.150%3A8000%2Flisten.pls&title=RCFM+Radio+Cronica+Folk+Musical+-+Merida+%28Spain%29&website=https://www.tiaporn.com/c/vintage/]asian model hairless delivery guy[/url] Medium Ass [url=https://www.ilsmemphis.org/tp40/fnURL.asp?ii=335971&u=https://www.tiaporn.com/c/brutal/]milking machine asian classic baseball[/url] Asian In Public [url=https://client.paltalk.com/client/webapp/client/External.wmt?url=https://www.tiaporn.com/c/huge-toys/]puffy nipples silicone tits tanned[/url] Thai Hardcore [url=https://www.evobar.com/home/link.php?url=https://www.tiaporn.com/c/proxy-paige/]asslick blonde sybian[/url] Big Dick [url=https://qsinnovations.ashopcart.com/affiliate.php?id=12&redirect=https://www.tiaporn.com/c/awesome/&sensorType=deuteranope&simUrl=uploads%2F117778863117676]mexican milf indian couple shemale in solo[/url] Plumper [url=https://gbcode.ofca.gov.hk/TuniS/https://www.tiaporn.com/c/tied//search/vibeo-xxxxx-hd-foll-hd-com-vibeo.html]brutal facial arab bbw[/url] Pussy Pump [url=https://charlineberg.com/searchpoint/redir.asp?lid=1&reg_id=ptypes&sname=%2Fsearchpoint%2Fsearch.asp&sponsor=res&url=https://www.tiaporn.com/c/granny/]big clit arab pornstar uncensored[/url] HD [url=https://www.dougabbs.com/i/index.cgi?mode=redirect&ref_eid=2139&url=https://www.tiaporn.com/c/bar/]thai amateur teen 18 19 shaving lezdom[/url] Bear [url=https://cse.google.fr/url?q=https://www.tiaporn.com/c/interracial/]hungarian chinese anal sex vietnamese[/url]

Datum 03.04.2020

Vložil contractorGop

Titulek Bhg bathroom remodel

Odpovědět

General service provider manhattan

The duty of General development manhattan is to transmit to the consumer the whole center in its entirety, and also not such as separately performed job. Of certain value is actually the role of the standard contractor during the course of the big construction of apartment house of home style, industrial complexes, commercial centers.

[b][url=https://grandeurhillsgroup.com/]custom bathroom vanities ny[/url];[/b]
[u]Industrial buildings.[/u]

Today, the listing of development companies features several business interior decoration. An capitalist and a customer may invest a bunch of time-solving on all organizational concerns. A even more rational answer is to leave this job to General development NY.

Datum 02.04.2020

Vložil pinynwztp

Titulek Довольно интересно

Odpovědět

ничего такого

Datum 31.03.2020

Vložil labedroomabori

Titulek Where to buy inexpensive sofas Northeast la

Odpovědět

[b][url=https://labedroom.com/]Bedroom collection[/url][/b]
Think update your? Check out the innovations of goods home from our collection, in her present as goods with colorful floral patterns and and products with luxurious texture finish metallic. Bench for the garden is today integral attribute any dwellings. In the presented store online you can purchase high-quality furniture for any private house and apartment. Our company will deliver in DOWNTOWN LOS ANGELES to you absolutely all furniture at desired time days.Price lists, which are now provides online shop furniture SENCHURI CITY very any customer.Again small tariff causes some questions in a relationship high quality furniture. The catalog which filled numerous items furnishings represents only first-class enterprise products.

Datum 29.03.2020

Vložil Bobbyreoge

Titulek Большие новости

Odpovědět

https://kbcl168.com/home.php?mod=space&uid=12009
https://tv-videoarchive.ru/user/Joshuamex/
https://huisdierengids.nl/author/joshuascaws/
https://mrcheat.net/forum/member.php?action=profile&uid=58863
https://russianculturalcenterinalaska.com/index.php?subaction=userinfo&user=Joshuadraft

https://onlayn-kredit.ru/user/Joshuanag/
https://fboomporn.com/user/JoshuaCreva/
https://surgutonline.com/users/JoshuaLor
https://forum.soccer-star.ru/member.php?u=80012
https://shd.od.ua/user/Joshuafam/
https://pornboobs.eu/user/JoshuaAnemy/
https://volchki.ru/user/JoshuaFlula/
https://newmp3.uz/user/Joshuatar/
https://docaplus25.ru/forum/viewtopic.php?f=6&t=16178
https://mskaforum.ru/showthread.php?p=314129#post314129
https://eslihto.ru/user/JoshuaBopsy/
https://srooso.ru/forum/index.php?PAGE_NAME=profile_view&UID=1425416
https://kiss-hd.com/user/JoshuaExisk/
https://ss.dburn.ru/users/Joshuabal
https://forum.datfeel.su/viewtopic.php?f=13&t=55633

https://www.km33.it/forum/member.php?action=profile&uid=23061
https://www.battle-scape.com/members/77129-JoshuaNuh
https://www.nz-hotrod.com/vbulletin/member.php?460421-JoshuakaM
https://webtrh.cz/members/204768-Joshuawam
https://gaming-junks.de/forum/member.php?action=profile&uid=13668
https://forums.adamtal.com/member.php?action=profile&uid=18616
https://www.zhaoshang315.com/home.php?mod=space&username=JohnnieAwady
https://www.dailytechinfo.org/user/ScottMap/
https://buehnehollenthon.at/guestbook2/index.php
https://www.englishpage.net/member.php?240925-Joshuanah
https://seafishzone.com/home.php?mod=space&uid=456862
https://one-on-one.ru/users/joshuakette
https://lisakovsk.kustanay.info/board/tools.php?event=profile&pname=JohnnieDrind
https://extend.jsoltesz.com/member.php?action=profile&uid=10599
https://51dgls.com/home.php?mod=space&uid=7856

https://annihilus.net/member.php?u=22187
https://mskaforum.ru/member.php?u=12025
https://winners.lb.ma/forum.html-T15586
https://forum.zashtatom.ru/memberlist.php?mode=viewprofile&u=11954
https://www.insidercode.it/member.php?action=profile&uid=175483


[url=https://astra-electric.ru/index.php?id_product=121&controller=product]сп100[/url]
[url=https://astra-electric.ru/?id_category=42&controller=category]кабельные лотки оцинкованные[/url]
[url=https://astra-electric.ru/index.php?controller=product&id_product=73]перфоуглы[/url]
[url=https://astra-electric.ru/?id_category=42&controller=category]производство проволочных лотков[/url]
[url=https://astra-electric.ru/?id_category=42&controller=category]кабельный лоток оцинкованный[/url]
[url=https://astra-electric.ru/index.php?id_product=88&controller=product]консоль кг2 250[/url]
[url=https://astra-electric.ru/?id_product=56&controller=product]металлические короба для электропроводки[/url]
[url=https://astra-electric.ru/index.php?controller=product&id_product=73]перфоуголок[/url]
[url=https://astra-electric.ru/?id_product=72&controller=product]z профиль[/url]

Datum 28.03.2020

Vložil ForexPoinna

Titulek Forex currency exchange

Odpovědět

https://currency-trading-brokers.com/forex-comparisons-ratings-reviews-kazakhstan.html Т?уелсіз шолулары туралы форекс-forex брокерлері.

Datum 27.03.2020

Vložil Lorenzoweils

Titulek Доброго времени суток

Odpovědět

Ничего не изменится, если… Вы каждый день встаете, завтракаете, едете к себе на работу.
Теряете почти весь день, и возвращаетесь к себе домой только тогда, когда становится темно. На себя и своих близких времени остается очень мало. А заработанные деньги не позволяют с душой отдохнуть даже в редкие выходные.

Что будет через 5 лет. Признайтесь себе честно: ситуация вряд ли поменяется. Сил на эту работу будет еще меньше. А время на отдых и близких - еще короче.

И не Ваша вина в том, что в школе, институте и от родителей в семье Вы ни разу не получили работающие стратегий и жизненной мудрости: как правильно добиваться целей, как зарабатывать много денег и выстраивать гармоничные отношения.


Но Вы точно знаете, что есть люди, которые уже в Вашем возрасте и даже моложе имеют все то, о чем Вы только мечтаете. То, что они делают - это простые и понятные технологии, методики и способы, о которых не принято рассказывать.


Но теперь у Вас есть возможность услышать о них из первых уст. Увидеть свои шансы. Понять, как уже в этом году, не смотря на кризис и короновирус. Вы сможете достичь своих целей. А также получить необходимое Вам количество денег. И выстроить счастливые отношения.


Уже через 10 минут Секретный миллионер поделиться с Вами своими стратегиями получения полного контроля над своей жизнью.
Количество ограничено! Успейте забрать свой подарок!